banner15

CHP: Haberal ölebilir!

CHP Milletvekili İsa Gök, Ergenekon sanığı CHP'li vekil Haberal'ın durumunun ciddi olduğunu, ölümü durumunda sorumlularının kendisini hazırlaması gerektiğini söyledi.

CHP: Haberal ölebilir!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İkinci "Ergenekon" davasını izleyen CHP heyeti arasında yer alan Mersin Milletvekili İsa Gök, "Zonguldak Milletvekilimiz Mehmet Haberal'ın sağlık durumu son derece ciddi. Cezaevinde oluşacak bir vefattan dolayı kim sorumlu olacaksa kendini hazırlasın" dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen davanın duruşmasını izleyen Gök, dava kapsamında tutuklu yargılanan Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ı da cezaevinde ziyaret etti.

Gök, ziyaret sonrası cezaevi yerleşkesi önünde yaptığı açıklamada, "Zonguldak Milletvekilimiz Mehmet Haberal'ın sağlık durumu son derece ciddi. Cezaevi idaresi sağlık konusunda yeni bir rapor hazırlamış. Çok zor şartlar altında şu anda hayat mücadelesi veriyor adeta" dedi.

İsa Gök, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cezaevi idaresi, sağlığıyla ilgili bir rapor hazırlıyor. Savcılıktan evrak daha biraz önce geldi. Bu ciddiyete rağmen birileri görmüyor mu, bilmiyor mu, duymuyor mu? Orada bir can gidiyor. Herkese vicdanına bakmaya, gerçeği görmeye ve bu olumsuzluğa özellikle meclisin kendi milletvekiline sahip çıkmaya çağırıyorum. Vefattan dolayı kim sorumlu olacaksa da kendini hazırlasın diyorum. Bizim devletimizde hukuk az da olsa umarım kalmıştır. Umarım bu olaydan dolayı mutlaka kusurlu olanlar bulunacaktır. Yargı kendi içinde olayı çözümleyecektir."

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2011, 16:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35