banner15

CHP heyeti Esad'la görüştü

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu başkanlığındaki heyet, Suriye'nin Akdeniz kıyısında bulunan kenti Lazkiye'de incelemelerde bulundu.

CHP heyeti Esad'la görüştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'den bir heyet bugün Suriye'de yaşanan olaylarla ilgili incelemelerde bulundu. Suriye'nin Resmi Haber Ajansı SANA'da yer alan habere göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu başkanlığındaki heyetin, Suriye'nin Akdeniz kıyısında bulunan kenti Lazkiye'de vali eşliğinde incelemelerde bulunduğu, daha sonra Şam'a geldiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Beşar Esad ve Halk Meclisi Başkanı Mahmut El Abraş tarafından kabul edilen heyet başkanı Loğoğlu, Suriye'nin istikrarı ve güvenliğinin Türkiye ve bölge ülkeleri açısından önemli olduğunu ifade ederek, Suriye'nin bağımsızlığına, halk ve toprak bütünlüğüne önem verdiklerini söyledi.

Hatay'ın Yayladağı Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye giriş yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu başkanlığındaki heyette, Hatay milletvekilleri Mehmet Ali Edipoblu ve Refik Eryılmaz, Mersin milletvekili Aytuğ Atıcı ve Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ yer aldı.

Heyetin Hama ve Humus kentlerinde incelemede bulunduktan sonra Halep'e giderek, oradan Türkiye'ye döneceği belirtildi.

LOĞOĞLU: AMACIMIZ ÜLKEDE OLUP BİTENİ GÖRMEK

Suriye'yi ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve heyet başkanı Osman Faruk Loğoğlu, amaçlarının, ülkede olup biteni yerinde görmek olduğunu söyledi.

AA muhabirine telefonla bilgi veren Loğoğlu, ''Suriye'ye geliş amacımız rejimi kötülemek değil. Ülkede olan biteni yerinde incelemek ve durumu daha iyi anlamak için geldik'' dedi.

Türkiye ve Suriye arasındaki kardeşliğe vurgu yapan Loğoğlu, yerel yönetici ve yetkililer eşliğinde Suriye'nin bazı bölgelerini gezdiklerini ve halka da konuştuklarını belirterek, bunları Türkiye'ye döndükten sonra rapor halinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sunacaklarını ifade etti.

Loğoğlu, başkent Şam'da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve Halk Meclisi Başkanı Mahmut El Abraş ile görüştüklerini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 22:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35