banner39

CHP heyeti Suruç'ta Ak Parti ve MİT'i suçladı

Suruç'ta olay yerinde incelemeler yapan CHP heyeti, saldırıdan Ak Parti ve MİT'i sorumlu tuttu

Politika 21.07.2015, 11:22 21.07.2015, 11:22
CHP heyeti Suruç'ta Ak Parti ve MİT'i suçladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Veli Ağbaba ve beraberlerindeki heyet, Şanlıurfa CHP İl Başkanlığı’nda, Suruç’ta yaptıkları incelemeler hakkında açıklama yapıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun konuşmasından satırbaşları: Güvenlik güçlerine, istihbarat birimlerine seslenmek istiyorum. Nerede görmezden geldiyseniz bunun hesabını sizlerden soracağız. Bunları duymazdan gelenlere bir kez daha sesleniyorum. Elinizde imkan varken bundan sonrasını önlemek zorundasınız. Bunun vebali boynunuzda olacak, bizim elimiz de sizin iki yakanızda olacak. Dün ayrıca bir asker Adıyaman'daki bir çatışmada yaşamını yitirdi, şehit düştü. Biraz sonra Malatya vekilimiz, Ankara milletvekillerimiz saat birde törene katılacaklar.  Biz burada bu acının telafi edilmesi için, sarılması için ne gerekiyorsa üstümüze düşeni yapmaya çalıştık. Tekrar Türkiye'nin başı sağ olsun.

"MİT KİT'DE DÖNDÜ"

Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın açıklamalarından satırbaşları: Bir kaç tespitimizi paylaşmak istiyorum. Biz daha önce Suruç'a gelmiş ve Kobani'ye gitmiştik. Burada gördüğümüz manzara korkunçtu. Gençlerin Suruç'a geleceği, basın toplantısı yapacağı biliniyor. Müthiş bir güvenlik zaafiyeti var. MİT'in ne işe yaradığını insanın sorası geliyor. MİT maalesef hiçbir katliamı ortaya çıkaramadı. MİT, KİT'e döndü, kişisel istihbarat teşkilatına döndü. Recep Tayyip Erdoğan'ın kişisel istihbarat teşkilatı gibi çalışıyor.

"MİT MÜSTEŞARI GÖREVİ BIRAKMALI"

Reyhanlı'da 50 kişinin, Cilvegözü'nde 13 kişinin ölmesi, Diyarbakır'da Niğde'de insanların katledilmesi... Bunların arkasındaki güç ortaya çıkarmadı MİT. Dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun, demokrasi olsun olmasın. Bunun bir sonucu olmalı. MİT zaten siyasallaşmış. MİT Müsteşarı derhal görevi bırakmalıdır. Geçici içişleri bakanı istifa etmelidir. Hükümetin siyasi sorumluluk alması için çağrı yapıyoruz.

AKP'nin ve MİT'in Suriye politikalarının sonucudur Suruç.

 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?