banner39

CHP, 'Kabataş'la ilgili suç duyurusu yapacak

CHP, Kabataş saldırısıyla ilgili ortaya çıkan ve olayı göstermediği halde delil olarak kabul edilen görüntülerden yola çıkarak Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacak

Politika 14.02.2014, 14:52 14.02.2014, 14:55
CHP, 'Kabataş'la ilgili suç duyurusu yapacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Kabataş'ta başörtülü bir kadına düzenlenen saldırıyla ilgili Kanal D'de yayınlanan görüntüleri delil göstererek, Başbakan Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Nazlıaka, olay anına ait olmadığı açıklanan görüntüler için, "böyle bir olayın olmadığını ortaya koyuyor" iddiasında bulunarak bunun sorumlusu olarak da Başbakan Erdoğan'ı gösterdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi eylemleri sırasında bir başörtülü kadına saldırı olduğu yönünde iddialarda bulunduğunu hatırlatan Nazlıaka, "Emine Erdoğan'da Başbakan Erdoğan'a başını sallayarak destek verdi. Başbakan'ın söylediklerinin tek kelimesinin doğru olmadığı bir televizyon kanalında yayınlanan görüntülerle ortaya çıktı. Olayın Başbakan'ın anlattığı hikaye ile alakası olmadığını hep birlikte gördük. Anlatılan senaryonun bir harfinin dahi doğru olmadığına şahitlik ettik. Ben bu kadını çok defa aradım kendisi telefonlarıma çıkmadı. Yaşanmamış bir olayı yaşanmamış gibi göstermek, insanların inançları üzerinden, annelik gibi en ulvi duygular üzerinden siyaset yapmak, insanları ötekileştirmek, bölmek ne kadar tehlikeli ve kabul edilmeyecek bir olaydır. Bunun adı devlet provokasyonudur. Biz bu konuda bir suç duyurusunda bulunacağız. Bizim suç duyurusunda bulunacağımız makam iddia makamıdır. Bu iddia Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştır. Bizim suç duyurusunda bulunacağımız Sayın Başbakan'dır." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?