banner39

CHP kongresinde yapılamayan şimdi yapılıyor

CHP Olağaüstü Kongresi'nde Parti Meclisi üyeliğine seçilemeyen Çözüm Süreci'nin "karakutusu" Murat Özçelik, PM'de gerçekleşen istifanın ardından doğrudan seçilecek

Politika 23.10.2014, 11:37 23.10.2014, 11:51
CHP kongresinde yapılamayan şimdi yapılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Parti Meclisi üyeliğinden istifa etti. Erdoğdu'nun istifasını iki gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na teslim ettiği öğrenildi.
 
Öte yandan Aykut Erdoğdu'nun istifası üzerine boşalan PM üyeliğine Murat Özçelik'in gelmesi kesinleşti. Özçelik'in yarın yapılacak Parti Meclisi toplantısının ardından CHP Genel Başkan Yardımcılığı'na atanması ve dış politikadan sorumlu olması bekleniyor.

CHP Olağanüstü Kongresi'nde Kılıçdaroğlu tarafınan PM üyeliğine aday gösterilen Murat Özçelik seçilememişti.

ÇÖZÜM SÜRECİ'NİN KRİTİK İSMİ ÖZÇELİK

Murat Özçelik yakın zamana kadar devletin tepe noktalarındakilerin iyi tanıdığı, güvendiği ve kritik dosyalarda birlikte çalıştığı bir isimdi.

2007-2011 arasında önce Irak özel temsilciliği, ardından Bağdat büyükelçiliği yaptı. Bu süreçte hem Iraklı Kürtlerle yakınlaşmanın, hem de Türkiye içinde başlatılacak Kürt açılımının altyapısını hazırlayan dar kadronun içinde yer aldı.

İmralı’da başlayan görüşme sürecinin kamuoyuna açıklanmasından hemen önce, Kasım 2011’de Türkiye’nin ilk Kamu Güvenliği Müsteşarı olarak atandı. Görevi 6 ay sürdü. Bağlı olduğu Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile ters düştükleri iddia edildi.

banner53
Yorumlar (0)
14
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?