banner39

CHP lideri: İhsanoğlu Ortadoğu'ya barış getirecek

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bölgesinde sözü geçen bir ülke olması için Ekmeleddin İhsanoğlu'nun cumhurbaşkanı olması gerektiğini söyledi ve ekledi: "Ekmeleddin Bey Ortadoğu'ya barışı getirecek."

Politika 01.08.2014, 19:15 01.08.2014, 19:15
CHP lideri: İhsanoğlu Ortadoğu'ya barış getirecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ekmeleddin Bey Ortadoğu'ya barışı getirecek" iddiasında bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da düzenlenen mitingde halka seslendi.

Hükümeti Ortadoğu politikası üzerinden eleştren Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bölgede ağırlığı kalmadığını savundu.

Türkiye'nin sözü geçen bir ülke olması için Ortadoğu'da ağırlığı olan birinin cumhurbaşkanı olması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "57 İslam ülkesini yöneten Ekmeleddin Bey bu ülkeyi barış içinde huzur içinde yönetir. Ortadoğu'da ağırlığı var, Ortadoğu'ya barışı ve huzuru getirir" ifadelerini kullandı.

CHP liderinin konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Ortadoğu'yu görüyorsunuz. Bizim 49 vatandaşımız, devlet memurumuz IŞİD'in elinde rehin. IŞİD Türkiye'de de Recep Tayyi Erdoğan'ı rehin aldı, korkudan konuşamıyor.

Recep Tayyip Erdoğan Musul'da bayrağımızı indiren, Müslümanları öldüren IŞİD'e se çıkartmıyor. Suriye'de Müslüman Müslüman'ı öldürüyor, eline silahı veren Recep Tayyip Erdoğan.

Şu anda Ortadoğu'da kimse gelip Türkiye'nin kapısını çalmıyor, gel aramızı bul demiyor. Türkiye artık dışlandı. Onun için diyoruz ki; Ortadoğu'ya huzurun, barışın gelmesinin yolu, Ortadoğu'da sözünün ağırlığı olan birisi olması lazım. 57 İslam ülkesini yöneten Ekmeleddin Bey bu ülkeyi barış içinde huzur içinde yönetir.

Ortadoğu'da ağırlığı var, Ortadoğu'ya barışı ve huzuru getirir. Ülkede, Ortadoğu'da ve dünyada barışa ihtiyacımız var. Barışın temsilcisi huzurun temsilcisi Ekmeleddin İhsanoğlu. Onu seviyor ve sayıyoruz.

Siz hiç ayakkabı kutusundan korkan bir cumhurbaşkanı adayı duydunuz mu? Ben biliyorum. Siz hiç oğluna sabahın köründe telefon edip, 'paraları sıfırla' diyen bir cumhurbaşkanı adayı duydunuz mu? Biz biliyoruz.

Şimdi kalkmış ben cumhurbaşkanı olacağım diyor. İzin vermeyceğiz. Doğru bulmuyoruz. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak kişinin temiz olması lazım, elinde kan olmaması, alnında leke olmaması lazım.

Endişe etmeyin, Türkiye'ye barışı ve kardeşliği biz getireceğiz. Herkes bu ülkede huzur içinde yaşayacak. Çocuklarımız ve bizler için barışın teminatı olan Ekmeleddin Bey'i seçeceğiz. Ülkede huzurun, barışın, güzelliğin adresi olacak."

Kaynak: Ajanslar

 

 

banner53
Yorumlar (0)
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?