CHP Mescid-i Aksa saldırısını kınadı

CHP, İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısını kınadığını belirterek işgal güçlerinin İslam'ın kutsalları üzerindeki tahrikten geri dönmesini istedi

CHP Mescid-i Aksa saldırısını kınadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Haluk Koç, Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıyı kınayarak, İsrail'in bir an önce İslam'ın kutsalları üzerindeki tahrikten geri dönmesini istedi. 

Koç, yaptığı yazılı açıklamada, 17 kişinin yaralandığı, Kur'an-ı Kerimler'in yere fırlatıldığı böylesine bir barbarlığın, İsrail-Filistin anlaşmazlığının daha da sıkıntılı bir döneme geçmesini tetikleyeceğini ifade etti.

Yıllardır bölgede sürdürülen İsrail vandalizmi ve devlet terörünün, bu sefer barbar bir saldırıyla tüm Müslümanlar için en kutsal mekanlar arasında yer alan Kudüs’teki Mescid-i Aksa'ya yöneldiğini belirten Koç, şöyle devam etti: 

"Aşırı sağcı, dinci ve faşist İsrail kanadının çağrısı üzerine Mescid-i Aksa, asker postalları ile kirletilmeye çalışılmıştır. CHP olarak bu girişimi şiddetle kınıyoruz. Bu saldırıyı, birçok unsur tarafından 'Stratejik Çatışma Alanı' olarak belirlenmiş Ortadoğu'da zaten sürmekte olan İsrail-Filistin anlaşmazlığının daha da sıkıntılı bir döneme geçmesini tetikleyecek bir tahrik davranışı olarak görmek gerekiyor. Bu durumu şiddetle lanetliyor ve bir an önce İsrail'in İslam’ın kutsalları üzerindeki tahrik hareketinden geri dönmesi çağrısı yapıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 13:49
banner53
YORUM EKLE

banner39