CHP, MHP ve BDP anlaştı; Meclis toplanacak!

Eski bakanların Meclis Başkanlığı'nda bulunan fezlekelerinin seçimden sönce Meclis'te okunmasını isteyen CHP'nin girişimleri sonuç verdi. MHP ve BDP de ikna edildi

CHP, MHP ve BDP anlaştı; Meclis toplanacak!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP ile MHP Meclis'in acilen toplanması konusunda anlaştı. BDP de ikiliye destek vereceğini duyurdu. 

Meclis Başkanlığı'nda bulunan 4 eski bakana ait fezlekeler seçimden önce Meclis Genel Kurulu'nda okunmasını isteyen CHP, önce MHP'yi ardından da BDP'yi ikna etti. Üç muhalefet partisi, fezlekelerin seçimden önce Genel Kurul'dan önce okunması için Meclis'in acilen toplanması konusunda anlaştı.

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP'nin TBMM Genel Kurulu'nun olağanüstü toplanması ve 4 eski bakan hakkında fezlekelerin okunması için TBMM Başkanlığı'na yapacağı başvuruyu değerlendirdi. Halaçoğlu, CHP'nin talebine destek vereceklerini söyledi.

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan da AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP'nin çağrısına desteklediklerini kaydetti.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise konuyu partisinin yetkili organlarında yapacakları görüşmelerde alınan kararlar doğrultusunda hareket edeceklerini bildirdi. 

Meclis'in açılması durumunda toplantı yeter sayısına ulaşılabilmesi için CHP ile MHP'nin anlaşması gerekiyordu. BDP'nin destek vermesi durumunda toplanma için bir sıkıntı oluşmayacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 15:22
banner53
YORUM EKLE

banner39