banner39

CHP MYK: Siyasi tarihin utanç sayfası

CHP'nin bugün toplanan MYK'sı, dünkü komisyonda çıkarılması engellenemeyen yasa teklifi için "utanç sayfası" tanımlaması yapıldı

Politika 12.03.2012, 17:28 12.03.2012, 17:28
CHP MYK: Siyasi tarihin utanç sayfası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), olaylı Eğitim Komisyonu toplantısında CHP'lilerin tüm engellemelerine rağmen kabul edilen 4+4+4 yasa teklifiyle ilgili bildiri yayımladı.

Bildiride, "İktidar partisinin zorbaları tarafından Türk demokrasisine, siyasi tarihimize bir utanç sayfası olarak geçecek bir darbe vurulmuştur" denildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin tarafından açıklanan MYK bildirisinde "11 Mart günü TBMM çatısı altında 'iktidar partisinin zorbaları' tarafından Türk demokrasisi ve siyasi tarihimize bir utanç sayfası olarak geçecek bir darbe vuruldu" denilirken şöyle devam edildi:

"Muhalefete mensup milletvekilleri salona alınmamış, kendilerine söz hakkı verilmemiş ve oylamaya katılmaları zorla önlenmiştir. Bununla da yetinilmemiş, CHP milletvekilleri tartaklanmış ve yere düşen bir milletvekilimiz yerdeyken insanlığa ve geleneklerimize aykırı anlayışla tekmelenmiştir. Bu eşkiyaya yakışan davranışlar zincirinin bütün halkaları sorumsuz ve anti-demokratik nitelikleriyle vahimdir. Demokrasi çiğnenmiş, Meclis İçtüzük hükümleri ihlal edilmiş, insanlık onuru ve milletimizin iradesi ayaklar altına alınmıştır."

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?