CHP, önerge üzerine önerge veriyor

İktirdar partisinin "Meclisi çalıştırmamak için her şeyi yapıyorlar" dediği CHP'nin son günlerde verdiği önergelerin sayısı dikkat çeken bir şekilde arttı

CHP, önerge üzerine önerge veriyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İktidar partisi tarafından sürekli "önergelerle Meclis'i kilitlemeye çalışıyor" diye suçlanan CHP, yeni önergeler vermeye devam ediyor. CHP son olarak Maliye Bakanlığı çalışanlarının sorunlarının belirlenmesi için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

İŞTE CHP'nin son birkaç gün içinde "Meclis Araştırması" açılmasını istediği önergelerden bazıları:

SİVAS DAVASI ÖNERGESİ

CHP'nin yaklaşık 2 ay önce TBMM Başkanlığı'na "Sivas Davası'nın zaman aşımına uğramamasına ilişkin verdiği yasa teklifinin doğrudan gündeme alınması amacıyla sunulan önerge, TBMM Genel Kurulu'nda reddedildi.

AKKUYU İÇİN MECLİS ARAŞTIRMASI ÖNERGESİ

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Mersin Akkuyu’da kurulması planlanan nükleer güç santralinin bölgeye ve insan sağlığına zararlarının araştırılması, çözüm yollarının bulunması ve oluşabilecek tehlikeleri önceden belirleyerek politikaların oluşturulması amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.

SUAT KILIÇ HAKKINDA GENSORU ÖNERGESİ

CHP, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkında, “Altındağ Belediyesi’nin uygulamalarından siyasi konumunu kullanarak rant elde ettiği ve siyasi etik ve davranışa sığmayan bir yolla restorasyon yapılan bir bölgede, değeri artacağı kesin olan taşınmazları, ucuza, danışıklı yollarla edindiği” ve görevini kötüye kullandığı gerekçesiyle gensoru önergesi verdi.

KADIN MAHKUMLAR ÖNERGESİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler, kadın tutuklu ve hükümlülerin cezaevlerinde güç koşullarda yaşam mücadelesi verdiklerini iddia ederek konuyla ilgili Meclis Araştırması önergesi verdi.

SAHTE KANSER İLAÇLARI ÖNERGESİ

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, sahte kanser ilaçları için Meclis’te araştırma açılmasını istedi.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ÖNERGESİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu basın özgürlüğüyle ilgili olarak Meclis Araştırması önergesi verdi.

MALİYE BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ

CHP, Maliye Bakanlığı çalışanlarının sorunlarının belirlenmesi için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

EMEKLİLİK YAŞI İÇİN MECLİS ARAŞTIRMASI İSTEMİ

CHP, prim gün sayısını doldurmasına rağmen emekli aylığı almak için yaşı bekleyenler için Meclis Araştırması açılmasını istedi.

BARAJ İÇİN MECLİS ARAŞTIRMASI İSTEMİ

CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli'nin kapağının patlaması olayının araştırılarak ihmali olanların belirlenmesi amacıyla Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 104 ve 105. maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını teklif ettiGüncelleme Tarihi: 22 Mart 2012, 11:52
banner53
YORUM EKLE

banner39