banner39

CHP örgütü 'eski AK Partili'ye teslim

CHP parti örgütlerinin baş danışmanlığına Ak Parti'den istifa ederek CHP'ye katılan bir isim getirildi

Politika 09.03.2012, 16:23 09.03.2012, 17:16
CHP örgütü 'eski AK Partili'ye teslim

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'den ayrılarak CHP'ye geçen Duran Karabulut'u parti örgütlerinden sorumla baş danışman olarak görevlendirdi.

Milliyet'in haberine göre, Ak Parti’den istifa ederek CHP’ye geçen Durak Karabulut’a en kritik görev verildi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir süre önce Ak Parti’den istifa ederek CHP’ye geçen Durak Karabulut’u “örgütlerden sorumlu” danışman olarak atadı. Karabulut, CHP’nin oy alamadığı bölgelerde çalışarak partinin genişlemesinden sorumlu olacak.

Geçtiğimiz aylarda Ak Parti’den istifa ederek yaklaşık 3 bin kişiyle birlikte CHP’ye üye olan Karabulut, partiye “örgütlerden sorumlu” danışman olarak atandı.

Eski Başbakan Bülent Ecevit döneminde partide Gençlik Kolları’nda çalışan Karabulut, bir süre DSP Ankara İl Başkanı olarak görev yaptı. Karabulut, daha sonra Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün öncülüğünde oluşturulan, “Türkiye Değişim Hareketi”nde Ankara ve İç Anadolu bölgesi teşkilatlanmasından sorumlu oldu.
Daha sonra Ak Parti’ye geçen Karabulut, bir süre bu partide görev aldıktan sonra istifa ederek ekibiyle CHP’ye geçti. Kılıçdaroğlu’nun bir süre önce CHP’de danışman olarak atanan Karabulut’un “örgütçü” kimliğinden faydalanarak partinin genişlemesi için Karabulut’a yetki verdiği belirtildi.

 

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?