banner15

'CHP samimiyet testini kendi içinde deniyor '

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP'nin samimiyet testini kendi içinde denediğini söyledi.

'CHP samimiyet testini kendi içinde deniyor '

 

Enerji ve Tabii kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)'nin yalnızca başarısızlığın tartışmasını değil, kendi içinde samimiyet testini de denediğini ve bu testin sonucunu geçenlerin CHP'de daha iyi yerlere geleceğini iddia etti.

Bakan Taner Yıldız, Bolu'nun Gerede ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen 'Hayvan ve Emtia Panayırı'na katıldı. Yıldız, panayır alanını gezdikten sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.

"Dünyadaki global krize rağmen Türkiye'deki işsizlik rakamlarının azalacağı tahmin edildiğinde, bir kısım arkadaşlarımız biraz farklı bir tavırla karşıladılar." diyen Yıldız, ''Ama rakamlar onu gösteriyor ki işsizlik rakamları düşüyor. Bu yeterli midir? Hayır, yeterli değil. Ama dünyadaki olumsuz global krizin tesiri ile beraber geldiğimiz noktadır bu. Türkiye dünyadaki büyümeden daha hızlı büyümektedir.'' ifadelerini kullandı.

Bakan Yıldız, Türkiye'nin OECD ülkelerinin ortalamasının daha üzerinde büyüdüğüne dikkat çekerek, şunları kaydetti: ''Türkiye'nin en son 2 çeyrekte açıklanan büyüme rakamlarını dikkate aldığımızda Çin'den daha geri kalmadığı görülmüştür Yani dünyada ilk sıradadır. O açıdan son derece önemlidir. Şu an bırakın bir kısım firmaların iflas etmesini, bir kısım ülkelerin dahi iflas ettiği bir ortamda bulunuyoruz. Türkiye kendine özgü dinamizmi ve siyasi istikrarıyla, en son referandumda aldığı iyi sonuçla beraber daha da şahlanarak önümüzdeki yıllara hazırlık yapacaktır. Türkiye'nin 1 trilyon dolarlık Gayri Safi Yurtiçi Hâsıla (GSYİH)'sının artık bu rakamında üzerine çıkıyor olması, borçlanma limitlerinin toplam varlığımıza göre oran olarak daha düşüyor olması, Türkiye'yi daha güzel günlerin beklediğini göstermektedir.''


"ENERJİ SEKTÖRÜNÜN BÜYÜMESİNE KARŞILIK BÜTÜN YAPILANMA TEDBİRLERİNİ ALDIK"

Bakan Yıldız, enerji sektörü olarak bu büyümeye karşılık gelebilecek bütün yapılanmanın tedbirlerini aldıklarını aktardı. Yıldız, ''Türkiye siyaset tarihinde çekilen enerjiden daha fazla, en son haliyle daha fazla enerji kullanmıştır. Bu Türkiye için önemli bir göstergedir. Sanayimizdeki büyümenin bir nevi kontrolünü enerji kalemlerinden de, enerji tüketimlerinden de yapıyoruz. Gerek sanayimizde, gerekse farklı kalemlerdeki Türkiye bu siyasi istikrarı ile beraber ekonomik ve iktisadi ve sosyal büyümesine inşallah devam edecektir.''diye konuştu.

Bakan Yıldız, doğalgaz zammıyla ilgili bir soru üzerine "Şu anda bizim elimizdeki verilerle doğalgaza zam görülüyor." ifadelerini kullandı.


"CHP SAMİMİYET TESTİNİ KENDİ İÇİNDE DENİYOR"

"CHP'de yaşanan tartışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Yıldız "Bu CHP'nin iç problemi. Ama CHP yalnızca başarısızlığının tartışmasını kendi içinde yapmayacak. Belki de bir samimiyet testini kendi içerisinde deniyor. Samimiyet testinden geçenler belki CHP'de daha iyi yerler alabilecekler. Bu konu bizim iş problemimiz değil, biz de şu anda demokratik bir ortamda izliyoruz.'' karşılığını verdi.

Bakan Yıldız, açıklamasını şöyle sürdürdü: ''Ama vatandaşımızda şunu gördük. Özellikle referandum süreci içerisinde ne kadar samimi, ne kadar açık, ne kadar şeffaf, ne kadar dürüşt davranırsanız, vatandaşımız o kadar daha çok rağbet ediyor. Biz CHP'nin özellikle başörtü ile alakalı samimiyet testini geçemediği kanaatindeyiz. Özellikle bir rahibe benzetmesinin şahsi değil bir kurumsal kimliğe doğru gittiğini vatandaşımız herhalde kanaat getirdi ki, önemli bir tesir olduğunu görüyoruz. Daha farklı konular var. Biz geriye doğru artık bakmıyoruz. Dediğimiz gibi vatandaşlarımızın saat 17.00'a kadar pazar günü 12 Eylül'de 'evet'le 'hayır' karşı karşı karşıyaydı. Ama saat 17.00'dan sonra 'evet'le 'hayır' yan yanadır. Bizim için hizmet edilecek, Edirne'den Kars'a, Sinop'tan Hatay'a varıncaya kadar 73 milyon insanımız vardır. Ve herhangi bir ayrım yapmaksızın onlara hizmet vardır. Bizim uğraşımız da bu yöndedir.''


BAKAN YILDIZ 'ŞAKŞUKA HELVASI' SATTI

Bakan Taner Yıldız, Bolu'nun Gerede ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen 'Hayvan ve Emtia Panayırı'nda vatandaşlarla sohbet etti, kendisine ikram edilenleri kabul etti. Yıldız, panayır alnında bir tezgâhın arkasına geçerek Gerede'nin 'Şakşuka Helvası'ndan satış yaptı. Eşi Selma Yıldız'ı tezgâhın önünde gören Bakan Yıldız, vatandaşa 9 TL'den satılan helvayı eşine 10 TL'den sattı. Bakan Yıldız, eşi Selma Yıldız'a 25 TL'lik satış yaptı.

Satışların bereketli geçtiğini ifade eden Bakan Yıldız, yaklaşık 80 TL'lik satış yaptığını söyledi.

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2010, 17:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35