banner39

CHP tüm 'bedelli'leri yeniden askere gönderecek

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 'mecburi askerlik hizmetinden bedelli olarak yararlanan herkesin hakkını iptal edeceklerini ve yeniden askere göndereceklerini açıkladı

Politika 18.08.2015, 12:07 18.08.2015, 12:36
CHP tüm 'bedelli'leri yeniden askere gönderecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, bedelli askerlik ile ilgili olarak "Bütün nimetlerden siyasetçilerin çocukları yararlanacak, külfetleri garibanların çocukları çekecek. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bütün o bedellileri iptal edeceğiz." diye konuştu.

Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında Vyesi Ateş'in sorularını cevaplayan Gürsel Tekin bedelli askerlik için şunları söyledi: "Bütün nimetlerden siyasetçilerin çocukları yararlanacak, külfetleri garibanların çocukları çekecek. Bunu kabul etmek mümkün değil.  Bütün o bedellileri iptal edeceğiz. Bakın genel başkanımızın oğlu bedelliyi reddetti. Bu bedelliyi çocuklarınızı kurtarmak için mi çıkardınız.?"

MAO VE STALİN KADAR DUYARLI OLMALIYIZ

Tekin, bedelli askerlik konusunda siyasetçilerin çocuklarının bir an önce askere gönderilmesi gerektiğini söylerken, Çin ve Rusya diktatörlerini örnek göstermesi ise dikkat çekti: "En az Stalin, Mao kadar duyarlı olup biz siyasetçiler de çocuklarımızı askere göndermeliyiz."

CHP DAHA YENİ BEDELLİ TEKLİFİ VERMİŞTİ

CHP'li Sezgin Tanrıkulu ve arkadaşları üç hafta önce bedelli askerlik ile ilgili yeni bir kanun tasarısını Meclis'e sunmuşlar ve 1990 doğumlu öncesi askerlik yapmayanlar için gelire göre ödeme formülü geliştirmişlerdi. Tasarıda, bedelli askerlik parasının 6 taksitte ödenmesi ve elde edilen parayla da yurt yapımı isteniyordu

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?