banner39

CHP: Türkiye İran oyununa gelmemeli

CHP'li Faruk Loğoğlu ve Osman Korutürk, Türkiye - İran ilişkilerini ve Suriye gerginliğini değerlendirdi

Politika 06.04.2012, 13:07 06.04.2012, 13:07
CHP: Türkiye İran oyununa gelmemeli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'li Faruk Loğoğlu ve Osman Korutürk, Türkiye - İran ilişkilerini değerlendirdi, "İran'la yaşanan süreç büyükelçinin Dışişleri'ne çağrılmasıyla işlerin sarpa sardığını gösteriyor" dedi.

Meclis'te basın toplantısında konuşan Loğoğlu, AB ve ABD'nin Türkiye ile İran'ı karşı karşıya getirme çabaları olduğunu savundu, "İran dostluğu önem taşıyor. Gidişat yanlış ve tehlikeli" ifadesini kullandı.

İki vekil Suriye ile ilgili de açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Harp Akademileri'nde "Suriye ve İran'da yaşanan gelişmelerle ilgili uzaktan izleme lüksümüz yok" sözleri için Loğoğlu, "Bu çağrının savaş uyarısı olduğunu düşünmek bile istemiyorum" dedi.

İki vekil, Suriye sınırına tampon bölge kurulması girişimlerinin yanlış olacağını da belirtti.

Osman Korutürk de Türkiye'nin tampon bölge kararı alabilmesi için hükümetin Meclis'e tezkere göndermesi gerektiğini öne sürdü.

banner53
Yorumlar (2)
Nadir ERSOY 9 yıl önce
Muhalefetteyken herkes ANTİEMPERYALİST , AMA iktidara gelince işbirlikçi , acaba bu mazlumları adalet ve özgürlük aşıklarını nezamana kadar aldatabilecekler
yavuz 9 yıl önce
yine de iran i ve iran halkini kücük düsürücü ve gerici diye neden ithamlariniza neden maaruz kaliyor zaman zaman,cevabi da basit,cünkü türkiye de ne iseniz,ne düsünüyorsaniz insan kaynakli degil de ondan.onun icin sizlerin iktidarina secimler üzerinden bu ülkenin insani müsaade etmiyor,silah zoru ile iktidar olabilmeyi deneyip duruyorsunuz,aranizda baas rejimi ile hangi fark var acaba ?
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü