banner39

CHP'de aykırı ses: Başörtüsüne karışmamalıyız

Ak Partili bazı vekillerin Meclis'e başörtüsüyle gelmesini engellemek için hazırlıklar yapan CHP Adana Milletvekili Özgümüş'ten karşı bir ses geldi

Politika 29.10.2013, 16:08 29.10.2013, 16:48
CHP'de aykırı ses: Başörtüsüne karışmamalıyız

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, AK Parti'li 4 kadın milletvekilinin meclise başörtüleri ile gelmesinde bir sakınca olmadığını belirterek, "Demokrasinin gereği, CHP olarak insanların giyinme tarzına karışmamalıyız" dedi.  

İHA muhabirinin sorularını cevaplayan Özgümüş, AK Parti'li 4 kadın milletvekilinin meclise başörtülü olarak geleceği yönündeki gelişmeleri hatırlatması üzerine, "Kişisel olarak benim bir tepkim olmayacak. Partinin şu anda kararını bilmiyorum. Yarın kapalı grup toplantısında bu konu görüşülecek. Ama Ümit Özgümüş olarak bana soracak olursanız hiçbir sakıncası yok, gelebilirler. Zaten biz CHP olarak, özgürlükçü sol bir parti olduğumuzu söylemiştik. Sayın genel başkanımız da türban konusunu biz çözeriz demişti. Gerçekten de bu gerginlik ortamında biz çözmeliyiz. Demokrasinin bir gereği, CHP olarak, insanların giyinme tarzına, yaşayışına, özel hayatına müdahale etmemeliyiz. Ya da kendisini şahıs o şekilde özgür ve mutlu hissediyorsa o şekilde giyinmeli, o şekilde davranmalı. Benim açımdan bir sakıncası yok" dedi.

CHP'li bazı vekillerin bu duruma tepki gösterebilecekleri konusunda ise Özgümüş, "Onların görüşlerine de saygı duyarım. Bu benim görüşlerim, partinin görüşü değil; partiyi bağlamaz. Ama benim kişisel düşüncem bu böyle" diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?