banner39

CHP'de başka istifalar da bekleniyor

Tarhan'ın ardından Süheyl Batum ve Birgül Ayman Güler'in de istifa edebileceği öne sürülüyor

Politika 01.11.2014, 18:02 01.11.2014, 18:02
CHP'de başka istifalar da bekleniyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP'de Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın ardından yeni istifalar da bekleniyor. Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in de yakın bir zamanda partiden ayrışacağı iddia ediliyor.

Batum ve Güler partinin bugün Antalya'da düzenlenen çalışma kampına katıldı. Ancak Batum kampın bitimini beklemeden, öğleden sonra ayrıldı.

Al Jazeera.com.tr'de yer alan habere göre CHP içinde bu istifalar 'ulusalcıların kopuşu' olarak görülmüyor. Çünkü parti içinde 'kanatçı değilim' diyen ancak 'ulusalcı' çizgiye yakın söylemiyle bilinen milletvekilleri var. Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve Deniz Baykal’ın ekibinde yer alan milletvekilleri ile bu ekiplerle hareket etmeyen başka milletvekilleri de var. Bu milletvekilleri '6 Ok'un CHP'nin ilkelerini temsil ettiğini ve bunlardan birinin de 'milliyetçilik' olduğuna vurgu yapıyor.

Öte yandan 4-5 Eylül'de yapılan olağanüstü kurultayda genel başkanlığa aday olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce yurtdışında olduğu gerekçesiyle kampa katılmadı.

CHP grup yönetimi, İnce'nin Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dâhilinde kampa gelmediğini söyledi.

banner53
Yorumlar (0)
19
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?