banner15

CHP'de çatı aday krizi; ikinci aday çıkıyor

Aleviler'in İhsanoğlu'na destek olmayacağını açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu'na ikinci darbe de CHP'li Vekil Süheyl Batum'dan geldi.

CHP'de çatı aday krizi; ikinci aday çıkıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ekmeleddin İhsanoğlu'na karşı çıkan CHP'liler ikinci aday için hazırlığa başladı. Ankara kulislerindeki bu iddiaları güçlendiren ilk adım ise CHP Milletvekili Süheyl Batum'dan geldi.

Milletvekili Batum, Ulusal Kanal canlı yayınında "çatı aday" Ekmeleddin İhsanoğlu ismine karşı çıktı CHP'nin kendi adayını göstermesi gerektiğini söyledi.

Köşk için alternatif aday olması gerektiğini söyleyen Batum, Ekmeleddin İhsanoğlu ve Selahattin Demirtaş'ın ardından üçüncü aday için Emine Ülker Tarhan'ın ismini önerdi.

Adaylık için henüz kendisiyle konuşmadığını söyleyen Batum, canlı yayında TBMM'ye sunulmak üzere hazırladığı dilekçeye ilk imzayı attı.
 
Bu arada CHP'li seçmenin İhsanoğlu'na tepki için sandığa gitmeyeceği belirtiliyor. Ankara kulislerinde ise Erdoğan'ın ilk turda seçilme şansını artıracak bu ihtimalin zayıflatılması için CHP'de ikinci bir adayın çıkarılacağı iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 09:35
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48