banner39

CHP’de imza krizi derinleşiyor

CHP'de olağanüstü kongre için Muharrem İnce önderliğinde başlatılan imza kampanyasının CHP Genel Merkezi tarafından kabul edilmemesiyle devam eden parti içi çekişme sona ermedi. İnce’ye verdikleri imzaları geri çeken CHP’lilerin bir kısmı konuyla ilgili açıklama yaptılar.

Politika 09.08.2018, 16:52
CHP’de imza krizi derinleşiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

24 Haziran seçimlerinin ardından başlayan kurultay krizinde Muharrem İnce'nin destekçileri imza toplamış ancak yeterli sayıyı bulamamışlardı. Bu gelişmelerin ardından tartışmalarının sürdüğü CHP'de, imzasını geri çeken delegelerin bazıları basına açıklama yaptılar.

Delegelerin, sürece ilişkin olarak yaptığı açıklamalar şöyle:

Aydın Paksak (Mardin): "Hep yenildik hep ezildik. Artık kabullenemedim. İmza verdik. Sonra geri çektik. Neden çektim bilmiyorum. Kıramayacağım birileri ikna etti. Son gün çektik."

Eyyüp Kalkan (Kızıltepe): "Vallahi kardeş Muharrem'e gıcık oldum. Önce dedi ben aday olmayacağım. Sonra çıktı Kılıçdaroğlu'nun karşısına."

Hüseyin Çiçek (Sivas): "Değişim olsun diyerek imzamı verdim. İlk önce telefonlar gelmeye başladı. Daha sonra bu telefonların söylemleri tehdide dönüştü. Bizim İstanbul'daki CHP'li belediyelerde bir sürü çalışan yakınımız var. Onları işten atmakla tehdit ettiler. Sonra onlar zarar görmesin diyerek imzamı çektim."

Üstüner Karacaoğlu (Erzurum): "Ben değişim olsun diye imza verdim. İmza verirken de kimseye sormadım. Sonra Önder Sav ve küskünler arayınca sinirlendim. Kardeşim 85 yaşındaki adamla mı değişim yapacağız. Artık bu kişilerden bıktık. Değişim olacaksa yeni insanlarla olmalı. İmzamı geri çektim."


 

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?