'CHP'de imzalar tamam' iddiası

CHP'li muhaliflerin kurultay için gerekli olan 256 imzayı topladığı iddia ediliyor. İddiaya göre imzalar Salı günü genel merkeze iletilecek

'CHP'de imzalar tamam' iddiası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki (CHP) kurultay ve tüzük tartışmaları devam ederken muhalif kanattan sürpriz bir hamle geldi. Muhalifler, kurultay için gerekli olan 256 oyu topladıklarını iddia ediyor.

Haber7.com'un iddiasına göre CHP'de muhalif isimler olağanüstü kongre için yeterli imza sayısına ulaştı. Kongre için 256 imza gerekirken muhaliflerin 340 imzaya ulaştıkları belirtildi.

İddiaya göre Önder sav’ın başını çektiği ekip; Salı günü, olaganüstü kurultay taleplerini öngören toplu imzaları genel merkeze iletecek. Genel merkez 45 gün içerisinde kurultayı toplamak zorunda.

BAYKAL VE SAV ARASINDA ANLAŞMAZLIK

Bu arada Önder Sav ve Baykal arasında 39. Madde krizi aşılamıyor. Önder Sav, tüzük değişikliğinde genel sekreterin yetkisini artırılmasını istedi. Ama Baykal ekibi, ’eski tas eski hamam’ olur gerekçesiyle  geçit vermedi. Bunun üzerine, Baykal ve Sav’a yakın isimlerin yürüttüğü  görüşmemler askıya alındı.

Ancak Sav ekibi yola devam kararı aldı. Ve imzalarda ilk hedefe ulaşıldı. Bu arada, İsa Gök’ün ardından, Samsun Milletvekili Haluk Koç’ta, olaganüstü kurultay isteyen milletvekileri arasına katılan ikinci isim oldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2012, 14:58
YORUM EKLE

banner39