banner15

CHP'de Mahmut Tanal da kurultay istedi

1 Kasım seçimlerinde beklediği sonucu alamayan CHP'de muhaliflerin kurultay çağrıları artıyor. Yönetim ise 2017'den önce kurultay düşünmüyor

CHP'de Mahmut Tanal da kurultay istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde 1 Kasım seçimlerinden sonra gündeme gelen "Olağanüstü Kurultay" tartışmalarında kulislerde CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun '2017'yi bekleyin' mesajı verdiği öne sürüldü. Partide Umut Oran, Muharrem İnce'dan sonra İstanbul Milletvekili Mahmat Tanal da olağanüstü kurultay çağrısı yaptı.

CHP'de Umut Oran'ın Genel Başkan adaylığını açıklaması, Muharrem İnce'nin de genel başkan adaylığı sinyali vermesinin ardından, partinin son dönemde yaşanan toplumsal olaylarda en çok öne çıkan ismi, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da, "olağanüstü kurultay" çağrısında bulundu.

Hürriyet'in haberine göre Tanal, 1 Kasım seçim sonuçları nedeniyle CHP'nin derhal "olağanüstü kurultaya gitmesi gerektiğini" düşündüğünü söyledi.

Seçim sonuçlarının, CHP'deki mevcut kadrolarla başarının gelmeyeceğini gösterdiğini söyleyen Tanal, "baştan sonra kadro yapılanması gerekiyor" dedi, bunun için de olağanüstü kurultay çağrısı yaptı.

YÖNETİM ERKEN KURULTAYA YANAŞMIYOR

CHP yönetimi, muhaliflerin olağanüstü kurultay çağrılarına karşılık "olağan kurultay için il ve ilçe kurultayları devam ediyor. Bunlar tamamlanır tamamlanmaz, olağan kurultay yapılacak" mesajıyla birlikte, kamuoyuna olağan kurultayın 2016 Ocak ayında gerçekleşebileceği mesajını veriyor.

CHP'de kulislere yansıyan son bilgi ise, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "görevi bırakmak için 2017 kurultayını işaretet ettiği" yönünde oldu. CHP kulislerinde, Kılıçdaroğlu'nun muhaliflere, "2017'ye kadar izin verin" mesajı gönderdiği bilgisi yayıldı. Ancak bu bilgi, muhalifler tarafından doğrulanmadı. Hürriyet'e konuşan muhalif kanattan önde gelen bir isim, kendilerine ne bizzat genel merkezden, ne de aracılar aracılığıyla Kılıçdaroğlu'ndan böyle bir mesaj ulaşmadığını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2015, 13:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35