banner39

CHP'de Muharrem İnce değil, listesi yarışacak

Muharrem İnce aday olmayacağını ancak Parti Meclisi için karşı liste çıkaracağını açıkladı

Politika 13.01.2016, 11:36 13.01.2016, 11:36
CHP'de Muharrem İnce değil, listesi yarışacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP'nin hafta sonu 35. Olağan Kurultayı’nı yapacak. Kurultay hazırlıkları sürerken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına kimlerin aday olarak çıkacağı da merak konusu oldu.

Radikal’de yer alan habere göre önceki kongrede aday olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce aday olmayacak ancak Kılıçdaroğlu’nun karşısına Parti Meclisi için bir liste çıkaracak.

1 Kasım seçimlerinde partinin başarısız olduğunu savunan isimlerden olan İnce ve eski İstanbul Milletvekili Umut Oran olağanüstü kurultay çağrısı yapıp adaylıklarını açıklamışlardı. İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ise olağan kurultayda aday olacağını dile getirmişti. Ancak Oran ve İnce olağanüstü kurultay için yeterli imzayı toplayamamıştı. Bu isimlerin kurultayda aday olacakları konuşuluyordu.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun en ciddi rakibi olarak öne çıkan Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise sürpriz yapıp genel başkanlığa aday olmadığını açıkladı. İnce, önceki akşam CNN Türk’te yayınlanan bir programa telefonla bağlandı. İnce burada yaptığı açıklamada, “Genel başkanlığa aday değilim” dedi.

Radikal’e konuşan İnce, aday olmayacağını doğruladı. Neden adaylıktan çekildiğine ilişkin ise bugün yazılı açıklama yapacağını söyledi. Muharrem İnce kendisi aday olmasa da listesinin yarışacağını ve Parti Meclisi için karşı liste çıkaracağını söyledi. Muharrem İnce, bir önceki kurultayda aday olmuş ve 415 oy almıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?