banner39

CHP'de resepsiyonu boykot çağrısı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni binada düzenleyeceği 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu'nun boykot edilmesi çağrısında bulundu

Politika 24.10.2014, 14:16 24.10.2014, 16:20
CHP'de resepsiyonu boykot çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Parti Meclisi (PM) öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen Kılıçdaroğlu, açılışı 29 Ekim'deki resepsiyonla yapılacak yeni Cumhurbaşkanlığı binasının kaçak olduğunu savundu. Binanın yapımının yargı kararıyla durdurulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu "Bir ülkenin Cumhurbaşkanı kaçak binada oturur mu?" diye sordu.

Kılıçdaroğlu 29 Ekim Resepsiyonu'na davetli olan herkese "katılmayın" çağrısı yaptı: Bizi Ak Saray'da bekliyorlarmış. Gitmeyin, kirlenmeyin, gidenler kirlenecektir. O bina alın teriyle, bu vatandaşların vergileriyle yapıldı. Orada Cumhuriyet'i kutlayacaklarmış, hangi cumhuriyeti? Alın teri ve gözyaşıyla kurulan Cumhuriyet'i mi, yolsuzlukların başkenti yaptığı Ak Saray'ı mı, o cumhuriyeti mi kutlayacaklar? Biz Cumhuriyet'i meydanlarda fener alaylarıyla, halkla kutlayacağız; coşkumuzla kutlayacağız. Oraya gidenler de ister sanatçı ister işadamı... Mahkeme kararıyla yapımı durdurulan kaçak bir yapıya gidip Cumhuriyet'i kutlamak için Erdoğan'ın dizinin dibine çöken insanları tarih affetmeyecektir. Bırakın kendi kendilerine yolsuzluklarını kutlasınlar. Baş aktör olarak Rıza Sarraf'ı çağırsınlar, devleti nasıl soyduklarını anlatsınlar. Bu onlar için gurur vesilesi olacaktır.

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?