banner15

CHP'de şimdi de para kavgası

CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak veGürsel Tekin arasında para tartışması yaşandı.

CHP'de şimdi de para kavgası

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'nin dünkü MYK toplantısında Genel Başkan Yardımcıları "Gürsel Tekin" ile Erdoğan Toprak tartıştı.

Yeni Şafak'ın haberine göre toplantıda, Ankara eski İl Başkanı Tarık Şengül tarafından hazırlanan rapor ve örgütlere yapılacak atamalar ele alındı. Toplantıda CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak veGürsel Tekin arasında para tartışması yaşandı.

Örgüt ve örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı iken, seçimlerde alınan başarısızlığın sorumlusu olarak görülen Gürsel Tekin'in, para sıkıntısının nedeni olarak gördüğü Erdoğan Toprak'ı eleştirdiği belirtildi. 12 Haziran genel seçimlerinde örgütlere 18 milyon lira ayrılırken, reklamlara ise 50 milyon liralık bütçe verilmesinden dolayı eleştirilerini dile getiren Tekin'in, "Plansız harcama nedeniyle seçimlerin ardından partiye 7 trilyon lira borç kaldı" dediği kaydedildi.

Gürsel Tekin'in de adının karıştığı imar rantı ile ilgili olarak eski Ankara İl Başkanı Tarık Şengül'ün verdiği rapor da MYK'da ele alındı. Rapor konusu CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu'nun "CHP'nin en önemli karar mekanizmasında böyle saçma iddiaların konuşulması doğru değil" sözleriyle toplantı gündeminden çıkarıldı. Kılıçdaroğlu ise, Yenimahalle Belediyesi'nden konu ile ilgili rapor istenmesini ve gelecek rapor ile birlikte Şengül'ün raporu üzerinde değerlendirmede bulunulmasını önerdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2011, 10:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35