banner39

CHP'deki istifa depremine ilk tepkiler

CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven'in istifasını parti yönetimi umursamaz karşılamaya çalıştı. Gürsel Tekin, "CHP'de il başkanlığı yapabilecek binlerce kişi var. Sorun olmaz" dedi

Politika 08.03.2011, 10:48 08.03.2011, 13:06
CHP'deki istifa depremine ilk tepkiler

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven istifa etmişti, partiden açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Yeni bir yönetim atanır, sorun olmaz" şeklinde konuştu.

CHP İstanbul İl Başkanı Nebil İlseven istifa etmişti, Genel Başkan Yardımcısı Tekin yapılan istifaya ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

TEKİN: YENİ BİR YÖNETİM ATANIR, SORUN OLMAZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Yeni bir yönetim atanır, sorun olmaz, onlarca binlerce il başkanlığı yapacak arkadaşlarımız var CHP'de sorun olacağını sanmıyorum. İl başkanlığı sorunu yaşamayız onlarca arkadaşımız bu görevi büyük bir istekle isteyecektir. Genel merkezin hiç bir il başkanı, yönetici ve idare ile gerginliği olamaz, bu coğrafya da insanlar kadınlarımız diri diri gömüldü Türkiye gündeminde kadınlar olmalıydı çok lüzumsuz gündemler belirliyoruz, kamu kurumlarında son 8 yıldır kadınların ne kadar azaldığı bunlar tartışılmıyor, çok gereksiz şeylere yer veriliyor çok acı bir durum bu. Bu coğrafya da 17 bin tane faili meçhul cinayet var bunlar konuşulmuyor, Türkiye'nin gündemi ile meşgul değiliz tamamen dedikodu haberler ile meşgulüz.

Dehşetle izliyorum son 3 günlük olayı hem yargı boyutunda hemde medyanın bu işi ne kadar ciddiye aldığını. Türkiye'de gerçek gündem konuşulmasın diye böylesi asparagas haberler ile Türkiye'nin gündemi meşgul ediliyor. Şu şöyle dedi, bu böyle dedi özellikle Genel Başkanımız ile ilgili, organize bir çete var bu çete CHP'nin içinde nasıl bir kavga oluştururuzun peşine düşmüşlerdir ama hiç kimse bozmayacaktır CHP'nin yapılanmasını.

Hergün dedikodu haberler, telefon dinlemeler, kişisel görüşler adeta Türkiye'nin gündemine oturturcasına yayınlanıyor, bütün olay şu bu organize çete seçimlere kadar devam edecek ama bilsinler ki CHP'de herkes kellesini vermeye hazır ölümse ölüm havlamaya ne gerek var diyoruz. CHP ile ilgili dedikodu haberleri devam ettirecekler bunu görenler ama etsinler biz herzaman buradayız. Sivas'ın ötesine geçemeyenleri Dörtyol'a davet ediyoruz. Biz bu dedikodu haberler ile meşgul olmayacağız çizmelerimizi giydik bütün CHP'liler seçimlere kadar sokaklarda olacak" dedi.

İLSEVEN: GENEL MERKEZİN ELİNİ RAHATLATMAK İÇİN İSTİFA EDİYORUM

CHP tarafından İstanbul İl Başkanlığı'na atandığı zaman da büyük bir şaşkınlığa neden olan İlseven ise yaptığı açıklamada, parti içinde kendilerinden başarı istenmediğini söyledi. İlseven, kendileri hakkında ayrı bir oluşum iddialarının ortaya atıldığını ancak bu iddiaların yalan olduğunu ifade etti.

İlseven,CHPİstanbul İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, partideki görevinden istifa ettiğini bildirdi. İlseven, şunları kaydetti:

''Ben dün öğeleden sonra itibarıyla genel merkezimize bir yazıyla ulaşarak, görevden affımı arz ettim kendilerine. Ben bireysel olarak, dün itibarıyla 53 gündür görev yapıyordum. Biliyorsunuz CHP'nin en uzun iktidar dönemi 57 gündür, geçen 20 yıl içinde. Dolayısıyla 53 gün az bir dönem değil. Burada yönetim yaklaşımlarımızdaki, anlayışlarımızdaki farklılık nedeniyle genel merkezimizin elini rahatlatmak, İstanbul'daki çalışmayı daha etkin ve daha etkili olarak yürütmek konusundaki düşünce ve planlarını daha rahat uygulamaya koymasını teminen benim geri çekilmemin uygun olacağını düşündüm ve bunu kendilerine bildirdim.''

Yorumlar (1)
hasan kaya 12 yıl önce
insanlar bu kadar rahat mı harcanır Gürsel beyülke adın yazık, insanın bir değeri ve insanlığın bir vefası olmalı
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?