banner15

CHP'deki ulusalcı vekillerden 'çatı' toplantısı

Aralarında Deniz Baykal'ın da bulunduğu CHP'nin ulusalcı milletvekilleri, çatı adaya karşı bayrak açtı. 20'ye yakın milletvekili Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısına girmeyerek ayrı bir toplantı yaptı

CHP'deki ulusalcı vekillerden 'çatı' toplantısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup konuşmasını yaptığı dakikalarda aralarında eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da olduğu yaklaşık 15 milletvekili Meclis’te bir araya geldi.

Hürriyet'ten Onur Konuralp'in haberine göre toplantıya Baykal’ın yanı sıra bazı “ulusalcı” milletvekilleri ile partinin sol grubuna mensup vekilleri de katıldı.

Toplantı sonrası Al Jazeera Türk'e açıklama yapan Baykal, "Arkadaşlar geldiler istişarede bulunmak istediler. Ben de Siyasal İslamcı birinin aday gösterilmesinden kaynaklı rahatsızlığınızı çok iyi anlıyorum dedim" ifadelerini kullandı.

Baykal ayrıca, toplantıda bazı milletvekillerinin "20 imzayla yeni aday gösterelim, bu isme mahkum değiliz" önerisinde bulunduğunu ancak kendisinin buna sıcak bakmadığını, "Yeni aday gösterilmesi doğru olmaz, tepkinizi farklı şekillerde dile getirin, gösterin" dediğini dile getirdi.

Toplantıda, CHP ve MHP’nin çatı aday olarak gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu ismi üzerinde tartışma yapıldığı öğrenildi. İhsanoğlu’nun adaylığına bazı CHP’li vekiller dün tepki göstermişti.

Toplantıya katılan milletvekilleri arasında, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İstanbul Milletvekili Nur Serter de bulunuyor.

CHP'de İhsanoğlu'nun aday gösterilmesinden rahatsız olan bazı milletvekillerinin, İhsanoğlu'nun adaylığına karşı bir bildiri yayınlamaya hazırlandığı da gelen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 19:47
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48