banner39

CHP'den 'akiller'i küçümseyen açıklama

CHP'li Emine Ülker Tarhan, "Hisseli harikalar kumpanyasını kimse kaale almıyor" iddiasında bulundu

Politika 05.04.2013, 12:59 05.04.2013, 12:59
CHP'den 'akiller'i küçümseyen açıklama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, "Dolmabahçe'de meslek içi eğitime alıp ülkeyi yedi parçaya bölmek için sahaya sürdüğü hisseli harikalar kumpanyasını kimse kaale almamaktadır." dedi.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akil İnsanlar Heyetini eleştiren Tarhan, "Bu plastik komisyoncukların içinde kimin olduğu önemli değil. İçinde Ali olsa ne yazar Veli olsa ne yazar." diye konuştu. Türkiye'nin vahim bir duruma düşürüldüğünü ileri süren Tarhan, "Başbakan o kadar çaresiz ki sürekli yanlış yapıyor. Sponsorlarına verdiği sözü tutmak için iki gün önce olduğu gibi ahlaksız teklifte bulunuyor." dedi.

Çözüm sürecine ilişkin Meclis'te kurulması istenen araştırma komisyonunun hukukta bir karşılığı bulunmadığını söyleyen Tarhan, "Televizyondan başka bir vaade bulunmadığını söylen Başbakan ne vaat etmiştir ki Meclis'i sığınak olarak kullanmak istemektedir?" diye sordu. İktidarı aklamak için komisyon kurulmasının Meclis'in, Öcalan'ın oyuncağı olmasının resmen kabulü anlamı taşıdığını dile getirdi. Tarhan, "Halkın bünyesi bu kumpanyayı reddetmiştir. Dolmabahçe'de meslek içi eğitime alıp ülkeyi yedi parçaya bölmek için sahaya sürdüğü hisseli harikalar kumpanyasını kimse kale almamaktadır." ifadesini kullandı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?