banner39

CHP'den Bülent Arınç'a tepki

CHP Genel Sekreteri Tamaylıgil, ''Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Meclis Televizyonu'nu susturabilir ama Tandoğan Meydanı'ndan yükselecek sesi kısmak onu aşar'' dedi.

Politika 23.03.2012, 18:25 23.03.2012, 18:25
CHP'den Bülent Arınç'a tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, ''Meclis dışında grup toplantısı yapılamayacağına'' yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Tamaylıgil, yaptığı yazılı açıklamada, İçtüzüğü unutanların, şimdi Anayasa'yı hatırlamalarının manidar olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

''CHP'nin, kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen eğitimi ucubeleştirme yasa teklifini Ankara Tandoğan meydanında halka anlatacak olması iktidarı korkuttu. Başbakan Yardımcısı Arınç'ın 'İçtüzüğü, Anayasa'yı biliyorsanız grup toplantısını Meclis dışında yapamazsınız' demesi bunun en açık kanıtı. Yasa yaparken İçtüzüğü ve Anayasa'yı unutan, muhalefeti yumruklar ve barbarlıkla susturmaya çalışan iktidarın aklına şimdi Anayasa ve İçtüzüğün gelmesi manidardır.

Bugüne kadar TBMM İçtüzüğü'nü görmezden gelen, Anayasa'ya bakmadan yasa çıkaranlar, halkın sesinin duyulacak olmasından tedirgin oldu. Meclis Genel Kurulu'nda olup bitenleri halkın gözünden kaçırmak için Meclis Televizyonu'nu susturan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Tandoğan buluşmasını Anayasa'nın hangi maddesine göre yorumladığı ise merak konusudur. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Meclis Televizyonu'nu susturabilir ama Tandoğan Meydanı'ndan yükselecek sesi kısmak onu aşar.''

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?