banner15

CHP'den 'darbe komisyonu' önerisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili, Parti Meclisi ve TBMM Grubu üyeleriyle olağanüstü toplantı yaptı. Toplantıda, CHP'nin, söz konusu darbe girişimiyle ilgili "TBMM'deki dört siyasi partinin de katılımıyla komisyon kurulması" önerisinde bulunması kararlaştırıldı.

CHP'den 'darbe komisyonu' önerisi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili, Parti Meclisi (PM) ve TBMM Grubu üyeleriyle olağanüstü toplantı yaptı.

Parti genel merkezinde gerçekleşen toplantı, yaklaşık 2 saat 30 dakika sürdü.

4 SİYASİ PARTİNİN KATILIMIYLA KOMİSYON ÖNERİSİ

Toplantıda, CHP'nin, söz konusu darbe girişimiyle ilgili "TBMM'deki dört siyasi partinin de katılımıyla komisyon kurulması" önerisinde bulunması kararlaştırıldı.

CHP'nin kendi içinde de darbe girişimi ve sonrasını yakınen takip etmesi yönünde görüş birliğine varılan toplantıda, "hukukun askıya alınması" noktasında çekincelerin ifade edildiği belirtildi.

"HALKIN VE PARLEMENTONUN HEDEF ALINMASI KABUL EDİLEMEZ"

Darbe girişiminde görev alan bazı erlerin, linç girişimine uğramasının da araştırılması gerektiğine vurgu yapılan toplantıda, bu kapsamda "parti içinde birkomisyon kurulması" önerisinin dile getirildiği bildirildi.

Halkın ve Parlamentonun hedef alınmasının kabul edilemez olduğunun altı çizilen toplantıda, "darbenin sadece iktidara değil, tüm siyasi partilere,demokrasiye" yapıldığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2016, 23:39
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35