CHP'den Diyarbakır'da afişli mesaj

CHP Diyarbakır İl Başkanlığı, kentteki billboardlara "Newroz resmi bayram olacak" ve "Diyarbakır cezaevi müze olacak" gibi ifadelerin yer aldığı afişler astırdı.

CHP'den Diyarbakır'da afişli mesaj

CHP Diyarbakır İl Başkanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinin ardından kentin değişik noktalarında billboardlara afişler astırdı.

CHP'nin iktidara gelmesi halinde failli meçhul cinayetlerin çözümü, seçim barajının kaldırılması, siyasi partiler yasasında değişiklik ve özel yetkili mahkemelerin kaldırılması konularında yapılacak değişikliklerle ilgili sloganlara yer verildi.

Afişlerde "Newroz resmi bayram olacak", "Diyarbakır cezaevi müze olacak", "Özel yetkili mahkemeler kaldırılacak" ifadeleri yer aldı.

İl Başkanı Muzaffer Sayın, genel merkez tarafından seçim vaadlerine ilişkin "Özgürlük ve Demokrasi Bildirgesi" başlığıyla hazırlanan broşürdeki bazı maddeleri Diyarbakır'daki bilboardlara asmayı uygun gördüklerini söyledi.

"Huzur, demokrasi ve barış isteyen herkese çağrıda bulunuyoruz" ifadesini kullanan Sayın, CHP'nin iktidara gelmesi halinde yapılacak değişiklikleri el ilanları ve bilboardlar aracılığıyla vatandaşlara duyurduklarını kaydetti.

Öte yandan CHP'nin bilboardlardaki Nevruz bayramının resmi bayram olacağına ilişkin afişlerde "Newroz", Türkiye geneli dağıtılan el broşürlerinde ise "Nevruz" olarak yazılması dikkati çekti.

İl Başkanı Sayın bu durumun baskı hatasından kaynaklandığını savundu.

Kaynak: AA

 

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 00:16
banner53
YORUM EKLE

banner39