CHP'den 'imam açılımı'

CHP tarihinde ilk kez parti binasına mescid açılmasından sonra bir açılım da imamlara yönelik geldi. Parti yönetimi, vatandaş ziyaretlerinde imamların da mutlaka ziyaret edilmesi yönünde karar aldı

CHP'den 'imam açılımı'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da 12 ilin yöneticileri ile buluştu. CNN Türk’ten Ünal Kaya'nın haberine göre kameraların önünde iş kazaları üzerinden hükümeti eleştirdi. Tek tek dünya ülkelerinden örnek veren Kılıçdaroğlu, hükümeti eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Neden Türkiye 'de bu kadar iş cinayetleri oluyor? Diyorlar ki, yer altına indiysen ölümü göze alacaksın. Almanya, Amerika, Fransız niye göze almıyor da benim insanım göze alıyor? Başbakan, başbakan koltuğunda değil. Cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanı koltuğunda değil. Türkiye bir kaosa teslim edilmiş durumda" dedi.

Kapılar kapandıktan sonra parti içine  dönük mesajlar ve talimatlar verdi. Kılıçdaroğlu, "Rahmetli Bülent Ecevit'in yaptıklarını yapmak istiyorum. Partinin yeniden ayağa kalkması lazım. Kadınların gençlerin gelmesi lazım. Kadınlar evlere girecek. Ama gittiğiniz yere uygun giyinin. Pursaklar’a topuklu ayakkabı ile gitmeyin" dedi.

Geçen hafta genel merkezde açılan mescidin ardından partililere, partililerin gittikleri yerlerde imamları ziyaret etmesini isteyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Gittiğiniz her yerde imamları ziyaret edin. Düşman bellemeyin. İletişim kurun, evlerine gidin konuşun. İhtiyaçları var mı yok mu konuşun" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 11:25
banner53
YORUM EKLE

banner39