banner39

CHP'den sağcı siyasetçilere teklif

CHP'nin aynı dönemde Fazilet Partisi'nde siyaset yapan Gürtüna, Şener ve Ilıcak'a vekillik teklifi götürdüğü iddia ediliyor

Politika 23.01.2015, 15:29 23.01.2015, 16:12
CHP'den sağcı siyasetçilere teklif

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP'nin genel seçimler öncesi sağ siyasi kimlikleriyle tanınan Nazlı Ilıcak ve Abdüllatif Şener ile bir dönem İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan Ali Müfit Gürtüna'ya vekillik götürdüğü iddia ediliyor..

Sarıyer Manşet Gazetesi'nin haberine göre, İstanbul İl Başkanlığı görevine Murat Karayalçın'ı getiren genel başkan Kılıçdaroğlu, danışmanları aracılığıyla farklı isimlerle de görüşme trafiğini hızlandırdı.

İddiaya göre CHP Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ve eski İstanbul Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna'ya milletvekili olması için teklif götürdü.

İddiaya göre 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in doktoru Aylin Cesur da CHP'nin vekillik teklifi götürdüğü isimler arasında yer alıyor.

Abdüllatif Şener, kurucuları arasında yer aldığı ve başbakan yardımcılığı da yaptığı AK Parti'den ayrıldıktan sonra kurduğu Türkiye Partisi'ni 2012'de kapatmıştı.

 

banner53
Yorumlar (1)
Hüseyin 6 yıl önce
CHP, Nazlı Ilıcak’ı aday yaparsa; inadına AKP’ye oy vereceğim.
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?