banner39

CHP'den sinyal: Yerel hükümet, Merkezi hükümet ve Saray rejimi

Özgür Özel, TBMM kürsüsünden yaptığı konuşmada bölücü planların ilk şifrelerini söyledikten sonra Türkiye’nin bütünlüğünü ve birliğini savunacak bürokratları da tehdit etti.

Politika 30.04.2020, 12:17 30.04.2020, 17:01
CHP'den sinyal: Yerel hükümet, Merkezi hükümet ve Saray rejimi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM kürsüsünden yaptığı konuşmada bölücü planların ilk şifrelerini söyledikten sonra Türkiye’nin bütünlüğünü ve birliğini savunacak bürokratları da tehdit etti. Türkiye'deki belediyeler için “yerel hükümet”, devlet için “merkezi hükümet”, Cumhurbaşkanlığı makamı için “saray rejimi” söylemleri, PKK’nın Fransa ve Almanya üzerinden taşıdığı bölücü planlar için pozisyon almaktır. Bir sonraki söylem “federatif yapı” dayatması olabilir.

PKK’nın çukur eylemlerinde ortaya çıkmış “yerel hükümetler” söylemi ve “saray rejimi” yaftalarının bugün CHP tarafından bu denli sahiplenilmesi karşısında birliği ve bütünlüğü muhafaza, her Türk vatandaşı için asli bir görev olarak yeniden önem kazanıyor.

Halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanı tarafından yönetilen hükümete “saray rejimi” diyen CHP’nin, Fetulahçı ve PKK’lı teröristlerle aynı ağızdan konuşması vatandaşlarda endişeye sebep oldu. Türkiye’yi bölünme şartlarının olgunlaşması için gerekli olan kaos ve kargaşa planlarının ne olduğu ise öğrenilemedi.

Kaynak: Diriliş Postası

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?