banner39

CHP'den uyarı: 1 Mayıs'ta provokasyon yapılacak

CHP Milletvekili Aytun Çıray, yarın Taksim Meydanı'nda provokasyon yaşanacağını iddia etti. Çıray, iddiasının dayanağının çok sağlam olduğunu söyledi

Politika 30.04.2015, 14:56 30.04.2015, 15:00
CHP'den uyarı: 1 Mayıs'ta provokasyon yapılacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, 1 Mayıs’ta Taksim’de provokasyon yapılacağını iddia ederek, vatandaşları uyardı.

Çıray, İzmir’de düzenlediği basın toplantısında, “1 Mayıs, Taksim’de kutlanmak isteniyor. Daha önce izin verilmiş, adeta demokratik açılım olarak ortaya konmuştur. Ne oldu da Taksim’de işçilerin demokratik gösteri hakları engelleniyor? Çatışma zemininin psikolojik ortamı oluşturulmaya çalışılıyor” dedi.

"EMİN OLMASAM SÖYLEMEM"

Kendisine bu konuda bilgiler geldiğini açıklayan Çıray, şunları söyledi: Emin olmadığım hiçbir şeyi açıklamam. 1 Mayıs ve 1 Haziran tarihlerine dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Oyları düşen hükümet, rakip gördüğü siyasi partileri terörle ilişkilendirmek için bu iki tarihte provokasyonlara hazırlanmaktadır. Gösterilere katılmak isteyenleri, halkımızı uyarıyorum. Bu oyuna gelmeyin. Bu oyunu seçim öncesi bozun. Bu milletin bu oyunları yutmayacağını gösterin. Bu tarihlerde Türkiye’nin önüne uzun yıllardır uyandırılmış olan DHKP-C’nin tekrar çıkma ihtimali var. Suriye’de olduğu gibi. Bu nedenle yurttaşlarımızı uyarmak istiyorum.

ÇELENK İZNİ VERİLECEK

Bu arada, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Taksim Meydanı'nın her türlü gösteriye, toplantıya kapalı bir alan olduğu için 1 Mayıs'la ilgili kutlamalara da kapalı olduğunu belirterek, "Yalnızca o gün sembolik olarak işçi veya siyasi parti temsilcilerimize orada çelenk koyma ya da Kazancılar Yokuşu'nda karanfil koyarak anma imkanı tanınacak" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?