banner15

CHP'li Ağbaba: İkinci aday çıkmaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, İhsanoğlu'nun adaylığı için imza atmayan 21 CHP'li vekilin farklı bir ismi aday göstereceği iddiasına ilişkin konuştu.

CHP'li Ağbaba: İkinci aday çıkmaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, cumhurbaşkanlığı için CHP'den ikinci bir adayın çıkmayacağını söyledi. CHP ve MHP, TBMM'ye Cumhurbaşkanı adayı olarak Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'yu aday gösterdiklerine dair başvuruyu yaptı.

Başvuru dilekçesine 52 MHP milletvekilinin tamamı imza atarken, CHP 21 fire verdi.

İhsanoğlu için imza atmayan 21 CHP'li vekilin, bir başka ismi cumhurbaşkanı adayı göstermek için 20 imzaya ulaşmaya çalışacakları belirtildi.

Süheyl Batum, Birgül Ayman Güler ve Dilek Akagün Yılmaz gibi isimlerin, Emine Ülker Tarhan isminde birleştiği ifade ediliyor.

İmza atmayan 21 vekille ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "CHP'de ikinci aday çıkmaz. Ben, milletvekili arkadaşlarımızın farklı düşüncede olmasını ve imza vermemesini saygıyla karşılıyorum ama bir partinin sonuçta milletvekilleriyiz. Bağımsız seçilmiş milletvekilleri değiliz. Bizler, CHP kimliğiyle seçilmiş insanlarız, bu nedenle kurumsal yapımızın başındaki Kemal Kılıçdaroğlu'nun almış olduğu karara da saygılı olmamız gerekiyor" dedi.

'CHP ve Genel Başkanı'na meydan okumayı' doğru bulmadığını dile getiren Ağababa, şöyle devam etti:

"Adayımızın bazı yönlerinin eleştirilmesine saygı duyuyorum ama başka aday çıkarmayı, CHP'ye meydan okumayı, Genel Başkanımıza meydan okumayı doğru bulmuyorum. Bu arkadaşlar eğer kendilerine güveniyorlarsa keşke bağımsız seçilmiş olsalardı.

Bu anlayışı da doğru bulmuyorum, partimizin disiplinine de kültürüne de uymaz. Bu arkadaşlarımızın yaptığı, bunu da burada belirtmek istiyorum, yani her şeye karşı çıkmakla siyaset yapılmaz. Bazen pozitif yönlere bakmak gerektiğini düşünüyorum."

Kaynak: Ajanslar

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2014, 20:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48