banner15

CHP'li belediye 15 müfettişini sürgün etmiş

Rant iddiaları ile çalkalanan Yenimahalle belediyesinin 15 belediye müfettişini Hurdacılar Sitesi'ndeki bir barakaya sürgün ettiği ortaya çıktı

CHP'li belediye 15 müfettişini sürgün etmiş

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül'ün Yenimahalle Belediyesi'ne yönelik rant iddialarının ardından belediyenin 15 belediye müfettişini Hurdacılar Sitesi'ndeki bir barakaya sürgün ettiği ortaya çıktı. Bir masa ve 4 sandalyenin bulunduğu odaya görevlendirilen 15 memurun arasında CHP Altındağ Belediye Başkan adayı Murat Uzun'un da bulunması ve diğer memurların büyük çoğunluğunun da CHP'li olarak bilinmesi, sürgünün parti içi hesaplaşmanın bir sonucu olarak yorumlandı. 15 memurun büyük çoğunluğu yeni görev yerlerinde mesaiye başladı. 

Yenimahalle Belediyesi'nde İktisat Müfettişliği yapan 15 memura gönderilen tebligatta, belediye binası içerisinde tadilat yapıldığı, bu nedenle oluşan yer sıkıntısından dolayı Hurdacılar Sitesi'nde görevlendirildikleri belirtildi. Ancak belediyede herhangi bir tadilatın yapılmadığı ve amacın tamamen sürgün olduğu iddia edildi. Müfettişler, kendilerine verilen ve daha önce zabıta noktası olarak kullanılan ofis alanın darlığı nedeniyle komşu esnaftan aldıkları sandalyelerde oturmaya başladı. 

Yapılan görevlendirmenin ardından müfettişlerin bazıları görevlerine başlarken bazıları ise yıllık izne ayrıldı. 15 müfettişin, yapılan uygulama ve sürgün nedeniyle Yenimahalle Belediyesi yönetimine dava açmaya hazırlandığı öğrenildi. Görev yerine iade edilmeye yönelik açılacak davanın yanı sıra müfettişlerin mobbing davası da açacağı ifade edildi. Yenimahalle Belediye Yönetimi ise konu ile ilgili açıklama yapmadı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 10:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35