banner39

CHP'li Dibek istifasını geri çekti

Kırklareli Milletvekili Dibek "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine istifamı gözden geçirerek geri çektim" açıklaması yaptı

Politika 12.02.2014, 17:37 12.02.2014, 17:37
CHP'li Dibek istifasını geri çekti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine istifamı gözden geçirerek geri çektim" dedi.

Dibek, Kılıçdaroğlu'nun talimatı dışında hareket etmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Cuma günü CHP Kırklareli Belediye Başkan adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile Kırklareli'de seçim çalışmalarına başlayacaklarını ifade eden Dibek, şöyle konuştu:

"Benim ilk anda açıklamalarım, seçmenimizin tepkilerini yansıtmak adına bir değerlendirmeydi. Haklı olduğumu Genel Başkanımız da söyledi. Yani orada bir iletişim eksikliği olmuş. Partiliyiz ve Türkiye'nin hali ortada. Genel Başkanımız da, 'Bu görev hepimizindir ve o ilin milletvekili olarak içindesin. Herkesle birlikte yaraları saracak ve sarmalayacaksınız. Talimatım budur' dedi. Bizim, Genel Başkanımızın talimatı dışında hareket etmemiz mümkün değildir. Genel Başkanımız benim istifa dilekçemi yırtıp attığını söyledi. işleme dahi koymamış. CHP'li olarak birkaç gün içerisinde Kırklareli'de hep birlikte seçim çalışmalarına başlayacağız."

Dibek, kendisinin de Belediye Başkanı Cavit Çağlayan'ın da partililere istifa etmeleri konusunda bir beyanlarının olmadığını vurguladı. Bu olayların siyasette yaşanabildiğini dile getiren Dibek, şöyle devam etti:

"Benim açıklamalarım, belediye başkanımızın ve Mehmet beyin açıklamaları, yapacağımız değerlendirmelerden sonra partililerimizin istifa dilekçelerini geri alacağını düşünüyorum. Onlar işleme dahi girmeyecektir. Üyelerimiz, partililerimize yazılı olarak istifasını göndermiş olabilir ama gönül olarak partimizden ayrıldıklarını düşünmüyorum. Bir anlık ve bir kızgınlıkla belki istifa etmiş olabilirler ama Genel Başkanımızın talimatı, 'Sizler orada hep birlikte seçimi kazanacak ve orada her bir Cumhuriyet Halk Partisi üyesine ihtiyacımız olacak.' O yüzden her bir arkadaşımızın benim gibi istifa düşüncesini gözden geçireceğini düşünüyorum. Herkese ihtiyacımız var. Kırklareli'de güç birliği yaparak seçimi kazanacağız."

CHP Kırklareli Belediye Başkan adayı ve Milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu da sağduyunun galip geldiğini ve Milletvekili Dibek'in değerlendirmesini yeniden gözden geçirerek geri çektiğini söyledi.

Partinin birlik ve beraberliğini yeniden sağladıklarını belirten Kesimoğlu, "Birlikte mücadelemize devam ediyoruz. Bütünlük içerisindeyiz. Kırklareli Belediyesinde CHP'nin bayrağı dalgalanmaya devam edecektir" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?