banner15

CHP'li İnce: Davet geldiğinde Saray'a gidilmeli

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na davet gelmesi halinde olumlu cevap verilmesi gerektiğini söyledi

CHP'li İnce: Davet geldiğinde Saray'a gidilmeli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı takınılan tavır konusunda partisini eleştiren açıklamalar yaptı.

İnce, Hürriyet'e yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan davet gelmesi halinde, davete icabet edilmesi gerektiğini savundu. İnce konuyla ilgili şunları söyledi:

Saray’a gidip gitmeme meselesi artık bir prestij meselesi haline geldi. Gidilirse CHP tarafı ezilecek, gidilmezse devlet işleri yürümeyecek. Bunun bir çözümünün olması gerekir.

CHP Genel Başkanı, davet edildiği takdirde Saray’a gitmelidir. Devlet işleri vardır, bunların aksamaması gerekir. Burada küslük olmaz. Cumhurbaşkanı “gel, bir konuda senin görüşlerine başvuracağım” derse ne yapacaksın? Gitmemek olmaz. Bence gitmelidir. Ama bu tutum, Saray’ın aklandığı anlamına gelmez.

7 Haziran’dan sonra Erdoğan, “Saray’ın yolunu bilmeyenlere görev vermem” dedi. Buna çok sert tepki gösterilmeliydi. Gücünü Anayasa’dan alan bir Cumhurbaşkanı, muhalefet liderlerine bu şekilde davranamaz. Saray’a gelirim ya da gelmem... Sen beni davet etmeye mecbursun. Sen Cumhurbaşkanı olarak bana hükümeti kurma görevini vereceksin. Gelmezsem o zaman konuşursun.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 15:17
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35