banner39

CHP'li İnce: Sanki başörtülüler sadece onun bacısı

CHP'li Muharrem İnce, " Dertleri seçim öncesinde türban mağduriyeti yaratmalarıdır. Sanki başörtülü bacılar sadece onun bacısı." dedi

Politika 30.10.2013, 15:41 30.10.2013, 15:41
CHP'li İnce: Sanki başörtülüler sadece onun bacısı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AK Parti'yi seçim öncesi mağdur politikası izlemekle suçladı. Kişisel yaşam tarzına saygılı olduklarını ifade eden İnce, "Onu takar ya da takmaz onun yaşam biçimidir o. AKP'nin bu oyununa alet olmayacağız. Mağrur olmalarına rağmen mağdur görüntüsü çizmelerine engel olacağız." dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, partisinin kapalı grup toplantısının ardından gazetecilere açıklama yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin toplumu bölen politikalarının olduğunu savunan İnce, "AKP'nin 11 yıldır yaptığı toplumu kamplaştıran toplumu bölen politikalarına alet olmayacağız. 2005 yılında, 'Boynunda haç taşıyan bir kamu görevlisi Hristiyanlığı sembolize ederse bir Musevi başındaki takkesi ile veya bir Müslüman başörtüsü ile karşısındakine mesaj vermeye çalışan kamu görevlisi kendisinden eşit hizmet almaya çalışanlara bir korku verebilir. Tarafsız davranmayacağı konusunda bir endişe verebilir. Kamu görevlilerinin bu sebeple dini sembol takmaları yasaklanmıştır.' Bunu diyen Bülent Arınç. 14 Kasım 2005'te bunu diyen Bülent Arınç. 2008'de 'kamuda başörtüsü türban serbest olmalıdır' diyen Konya Milletvekili Hüsnü Tuna'yı Başbakan yalanladı.

Grup Başkanvekili Canikli yalanladı. Bunu söyleyen Hüsnü Tuna'yı disipline sevk ettiler. Ona ceza verdiler. Bu AKP'nin iki yüzlü toplumu kandıran topluma yalan söyleyen halk tabiri ile söyleyeyim, 'Erken öttü diye' arkadaşlarına ceza verdiler. Şimdi sorum şu; siz asıl niyetinizi söyleyin. Herkesin başını kapatmaya zorunlu ne zaman yapacaksınız. Hakim polis savcı takmayacak diyorsunuz ya, acaba şunlar zorunlu takacak noktasına gelecekler mi?" ifadelerini kullandı."

KİŞİSEL YAŞAMA SAYGILIYIZ

"Kişisel yaşama saygılı olduklarını ifade eden İnce, "Bizim kişisel yaşama saygımız sonsuzdur. Onu takar ya da takmaz onun yaşam biçimidir o. Bu özgürlük değil özgürlükten vazgeçmektir. Saçını açma özgürlüğünden vazgeçmektir. Bu konuda genel başkan yardımcımız Şafak Pavey zamanı gelince genel kurulda açıklama yapacak. AKP'nin bu oyununa alet olmayacağız. Mağrur olmalarına rağmen mağdur görüntüsü çizmelerine engel olacağız. Onların toplumu kandırmalarına millete yalan söylemelerine engel olacağız. Bunların İslam anlayışı siyasetle iç içedir. Hiçbir dertleri yoktur. Dertleri seçim öncesinde türban mağduriyeti yaratmalarıdır. Sanki başörtülü bacılar sadece onun bacısı. Tayyip Erdoğan'ın elinden bu silahı alacağız. Hayatında başını hiç örtmemiş arkadaşlar bugün Tayyip Erdoğan'ın gözüne girmek için ilginç açıklamalar yapıyorlar. Bunlar Müslümanları da ikiye böldü. Bir bizim gibi galubeladan beri Müslüman olanlar bir de Tayyip Erdoğan'dan beri Müslüman olanlar çıktı başımıza." şeklinde konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?