banner39

CHP'li İnce'ye göre partisi ruh hastası

Mehmet Bekaroğlu'nun partiye katkı sunamayacağını savunan Muharrem İnce, psikiyatristliğine vurgu yaparak, "Bekaroğlu, sadece partinin kimlik bunalımını tedavi edebilir" dedi

Politika 24.09.2014, 12:03 24.09.2014, 12:10
CHP'li İnce'ye göre partisi ruh hastası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Mehmet Bekaroğlu'nu aday olarak öneren CHP'li Muharrem İnce, şimdi de Bekaroğlu'na sert eleştiriler yöneltti. Bekaroğlu'nun partiyi yönetemeyeceğini savunan İnce esprili bir şekilde psikiyatrist olmasına göndermede bulunarak partinin sadece kimlik bunalımını tedavi edebileceğini söyledi.

Muharrem İnce, Yeni Şafak'tan Nil Gülsüm'e verdiği röportajda Bekaroğlu'nun CHP'de ''Tanıtım ve Halkla İlişkiler'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı''nı eleştirerek ''Partiye bir gün olsun çay içmeye gelmemiş kişi, partinin neyini yönetecek?'' dedi.

Muharrem İnce, Yeni Şafak'taki röportajında Mehmet Bekaroğlu ile ilgili soruya şu cevabı verdi:

"Dışarıdan gelen partimin dokusunu bilemez. Belediye başkanı, milletvekili olmasına itirazım olmaz ama partiyi yönetemez. Şimdi partideki 130 milletvekilinin amiri pozisyonunda. Bu olacak iş mi yani? Ömrüm on beş yaşından elli yaşına kadar bu partide geçti. Partiye bir gün olsun çay içmeye gelmemiş kişi, partinin neyini yönetecek? Bu partinin tuvaletini yıkamışım, bayrağını asmışım... Namuslu ve düzgün bir adamdır. Yöntem itibariyle eleştirimi ortaya koyuyorum. (Gülerek) Ayrıca partide kimlik bunalımı var zaten. Kendisi ruh doktoru olduğu için o konuda da partiye bir katkısı olabilir."

Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce partisinde yapılan istişarelerde aday olarak Mehmet Bekaroğlu'nu önerdiğini açıklamıştı.

 

banner53
Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?