CHP'li kadınlardan çatı aday karşıtı eylem

CHP'ye yakınlığıyla bilinen bir kadın derneğinin üyeleri, çatı adaya karşı TBMM önünde eylem yaparak, Emine Ülker Tarhan'a imza toplanmasını istedi

CHP'li kadınlardan çatı aday karşıtı eylem

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) üyeleri, milletvekillerine CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın cumhurbaşkanı adayı gösterilebilmesi için gerekli olan 20 imzayı tamamlamaları çağrısında bulundu.

CKD Genel Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Gözütok, TBMM Dikmen Kapısı önünde toplanan CKD üyesi grup adına yaptığı basın açıklamasında, 20 milletvekilinin bir cumhurbaşkanı adayı üzerinde fikir birliğine vararak adaylarını açıklamalarını beklediklerini ifade etti.

Bu milletvekillerinin göstereceği adayın, cumhuriyeti koruyup kollayacak, hukukun üstünlüğünü, vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını benimsemiş bir isim olması gerektiğine işaret eden Gözütok, Emine Ülker Tarhan'ın bu kriterlere uygun bir aday olduğunu belirtti.

Milletvekillerinin, bu kriterlerine uygun başka birini belirlemesi durumunda onu da destekleyeceklerini bildiren Gözütok, "Milletvekillerimizden, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığı için verdikleri imzalarını geri çekmelerini istiyor ve bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2014, 16:04
YORUM EKLE

banner33

banner37