CHP'li Loğoğlu: Başbakanı dinlemek suçtur

CHP Genel Başkanı Loğoğlu, "Bir ülkenin başbakanının, belki cumhurbaşkanının, bakanlarının dinlenmesi bir mahkeme kararı olmadığı taktirde suçtur." dedi

CHP'li Loğoğlu: Başbakanı dinlemek suçtur

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Faruk Loğoğlu, 17 Aralık soruşturması ve sonrasındaki konulara da değinerek, iktidarın bu konuya yaklaşımını eleştirdi. "Bir ülkenin başbakanının, belki cumhurbaşkanının, bakanlarının dinlenmesi bir mahkeme kararı olmadığı taktirde suçtur. Başbakan bu konuda haklıdır" diyen Loğoğlu, ancak bu dinlemelerin yıllardır gündemde olduğunu, iktidarın ise bugün gördüğü tehlikeleri o gün görmezlikten geldiğini ve harekete geçmediğini savundu.

Loğoğlu, "Demek ki bu Türkiye'nin güvenliği, yasalara göre bir suç işlenip işlenmediği şeklinde bir algıdan kaynaklanan bir söylem değil. Bu doğrudan doğruya siyasi, kavganın, kaygıların ürettiği bir tablo. Belli bir
noktaya kadar doğru olan bir söylem, saptırılan amacı ve niyetleri itibariyle ciddiye alınmaktan çıkan bir söylem haline geliyor. Yasalara göre suç olan bir şey varsa, paralel bir devlet varsa, neyse bu, bunun ortaya çıkarılması şart. Bunun arkasındayız. Ama bunu hangi maksatla yapıyor?" diye konuştu.

Dinlemelerin yasa dışı yapılmasının rüşvet ve yolsuzluk iddialarını ortadan kaldırmadığına işaret eden Loğoğlu, "Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları hangi yöntemle ortaya çıkarılmış olursa olsun suçtur. Niteliği değişmez. Bunun üzerine gidilmelidir. Halkımız bu gerçeği görecektir. Ve bunun faturası mutlaka kesilecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 17:38
banner53
YORUM EKLE

banner39