CHP'li milletvekillerini şaşırtan soru

Ardahan'da CHP'li vekillerin katıldığı toplantıda bir parti üyesinin, "Biz Kürtlere ne söyleyip, oy isteyeceğiz?" diye sorması tüm partilileri şoke etti.

CHP'li milletvekillerini şaşırtan soru

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ardahan'da bazı milletvekillerinin de katıldığı toplantıya, bir partilinin yönelttiği soru damga vurdu. CHP Ardahan İl Başkanlığı’nda, Manisa Milletvekili Hasan Ören başkanlığında 6 milletvekilinin katılımı ile düzenlenen toplantıda parti üyesi emekli bankacı Naif Çoban’ın sözleri şaşırttı.

Türkiye’nin siyasi tablosunu değerlendiren Naif Çoban, "Biz Kürtlere ne söyleyip, oy isteyeceğiz?" diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirilen Manisa Milletvekili Hasan Ören başkanlığındaki 6 milletvekili, Ardahan İl Başkanı İlimdar Senem ve partililer tarafından karşılandı. İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda Ören, partisi tarafından hazırlanan 17 maddelik ’Özgürlük ve Demokrasi Bildirgesi’ni okudu.

Burada söz alan parti üyesi evli 3 çocuk babası emekli bankacı 50 yaşındaki Nafi Çoban CHP’nin Doğu veGüneydoğu’da zayıf olduğunu belirterek şunları söyledi:

"BDP milletvekilleri açık açık ’Kürdistan’ın dört parçasını verin’ diyorlar. Bunlarla Kürt sorunu çözülmez. CHP Genel başkanından en aşağıya kadar bizler hepimiz seçime gideceğiz. Ben de bir Kürt vatandaş olarak, yarın Kürtlerden oy isterken, ’ne söyleyip oy isteyeceğiz? Demokratikleşme, Güneydoğu paketlerini açıklıyoruz. Ama paketlerimiz bir işe yaramıyor. BDP ’Kürdistan’ın dört parçasını verin’ derken, ne söylüyoruz? Hayır kardeşim diyebiliyor muyuz? Peki diyemiyorsak ne diyoruz? Yani çok net bir tavır ortaya koyamıyoruz. Tabii ki bu 17 madde de lazım. Bunları her zaman konuşuyoruz. Ama bunlarla beraber Doğu ve Güneydoğu’da Kürtlerle ilgili CHP’nin net bir projesi olması gerekir. Bölgede bir milletvekilimiz var.Eskiden Kars’tan CHP 4- 5 milletvekili çıkarıyordu. Kürtlerle iletişimi kaybettik. En çok iletişim isteyen parti biziz ama, en çok iletişimi kaybeden parti de biziz. Ya kendimizi anlatamıyoruz. Ya da elimiz taşın altında değil. Peki ne vereceğiz Kürt kardeşlerimize?"

Partililerin konuşmalarının ardından toplantı sona erdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2013, 20:38
banner53
YORUM EKLE

banner39