banner15

CHP'li Sezgin Tanrıkulu: Tehdit ediliyorum

Kobani eylemleri sırasında Gezi çağrısı yapmakla suçlanan Sezgin Tanrıkulu, attığı mesajlar nedeniyle tehditler aldığını belirterek bunun sorumlusu olarak Erdoğan ve Davutoğlu'nu gösterdi

CHP'li Sezgin Tanrıkulu: Tehdit ediliyorum

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Kobani eylemlerinde attığı ""Gezi'de yaratılan vicdan ortaklığının Kobani'de yaratılmaması hükümetin IŞİD lehindeki politikalarına cesaret veriyor." mesajı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından hedef gösterildiğini iddia etti.

Tehditler aldığını belirten Tanrıkulu, "Bu tehditler nedeniyle bana ve yakınlarımın tırnağına zarar gelirse bunun hesabı kendilerinden sorulur"dedi.

Tanrıkulu, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. IŞİD'in Kobani'ye yönelik yaptığı saldırılar bahane edilerek Türkiye'de yapılan eylemlerle ilgili ağır bir bilanço ortaya çıktığını belirten Sezgin Tanrıkulu, ağır bilançonun sorumlusunun hükümet olduğunu söyledi. Tanrıkulu, hükümetin sorumluluğu muhalefete atarak sorumluluktan kaçamayacağını sözlerine ekledi.

Attığı tweetler nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu tarafından hedef gösterildiğini belirten ve basın toplantısında attığı tweetleri okuyan Tanrıkulu, attığı tweetlerle sokağa çağrı yapmadığını, sadece vicdan çağrısında bulunduğunu söyledi.

Tanrıkulu, "Attığım tweetlerin hiçbirinde sokak adres gösterilmiyor. Aksine şiddet dışındaki yöntemler ve dayanışma öneriliyor. Cumhurbaşkanı Rize'de çok açıkça beni hedef gösterdi. Onun hedef göstermesinden sonra birçok yerden tehdit almaya başladım. Onun yandaş kalemleri yazmaya başladı, tehdit edilmeye devam ediyorum. Başbakan bunları okumadan veya okumuşsa anlamadan veya yanıltarak kamuoyunu benim üzerimden yönlendirmeye çalışıyor. Benim siyasetçi kimliğinden önce insan hakları savunuculuğu kimliğim var, avukat kimliğim var. Ben 80'li, 90'lı yıllarda, en karanlık dönemlerde, JİTEM'in namluluları bizim ensemizde dolaşırken bile insan haklarını savundum, şiddete karşı çıktım, tehditlerden yılmadım. Başbakanın da Cumhurbaşkanının da bu tehditlerinden yılmam" dedi.

Tehdit edilmesine rağmen tehditlerden yılmayacağını belirten Tanrıkulu, "Bu tehditler nedeniyle bana ve yakınlarımın tırnağına zarar gelirse bunun hesabı kendilerinden sorulur. Biz ucuz tehditlere pabuç bırakacak tıynette değiliz. Davutoğlu'na sesleniyorum, bu tweetleri okusun, ucuz tehditlerden vazgeçsin, insan olsun" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 13:59
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35