banner15

CHP'li vekil namaz molası talebine bile ceza istedi

CHP'li Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, şehirlerarası yolcu otobüslerinin namaz vakitlerinde mola talebiyle karşılaşmasını Meclis gündemine taşıdı. Yılmaz, mola talebinde bulunanların şiddete başvurduğunu ileri sürerek bunların cezalandırılmasını istedi

CHP'li vekil namaz molası talebine bile ceza istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şehirler arası yolcu otobüslerinin namaz vakitlerinde mola vermeyerek vatanadaşı mağdur etmesi ve bazı vatandaşların buna tepki vermesi CHP'de farklı bir karşılık buldu. CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz; şehirler arası yolculuklarda namaz için mola isteyen yolcuları hem terörist ilan etti hem de cezalandırılmalarını talep etti.

Konuya TBMM gündemine taşıyan Milletvekili Yılmaz, Adalet bakanı Bekir Bozdağ'ın yazılı olarak cevaplandırması için verdiği soru önergesi verdi. Yılmaz, önergesinde ehirlerarası otobüslerin bazı insanlar tarafından namaz vakti olduğu gerekçesiyle mola yerleri dışında zorla durdurulduğu, buna itiraz eden şoför ve diğer yolculara da şiddet uygulandığını iddia ederek bu yönde şikayetler bulunduğunu belirtti.

Gerekçede "Son yıllarda mola yerleri dışında otobüsleri zorla durdurarak şiddet uygulayan ve 'terör estiren' tarikat mensuplarının ya da grupların tespit edilerek, vatandaşların can güvenliğinin sağlanması için önlem alınıp alınmayacağını" ifadelerini kullanan Yılmaz, "Belirtilen nedenle 22.6.2014 tarihinde Uşak garajında ellerinde bıçak bulunan 40-50 kişilik bir grup insan tarafından estirilen terör nedeniyle bir soruşturma açılmış mıdır? Şikayete bağlı olmaksızın yapılması gereken bu soruşturma sonucunda suç işleyenlerin tespiti ve cezalandırılması için gereken işlemler başlatılmış mıdır?" diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2014, 14:42
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48