banner39

CHP'li vekille polis arasında arbede-VİDEO

Beşiktaş'ta eylemcilerle birlikte TOMA aracının önünde oturan CHP Milletvekili ile polis arasında arbede yaşandı. Arbede sırasında CHP'li vekil yumruk attı, polisin sert müdahalesinde CHP'li vekil de yaralandı

Politika 01.05.2014, 10:59 01.05.2014, 11:03
CHP'li vekille polis arasında arbede-VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Beşiktaş'taki TOMA'nın önüne oturarak polis müdahalesini engellemeye çalıştı.

Yaşanan arbedede sırasında polise yumruk atan Tanal'ın kafasından hafif şekilde yaralandığı ve gözlüğünün de kırıldığı görüldü.

Beşiktaş'ta göstericilere müdahaleye hazırlanan polis, CHP Milletvekili Mahmut Tanal tarafından engellendi. TOMA'nın önüne geçen Tanal, "Beni ezmeden bu TOMA buradan hareket edemez" dedi ve yola oturdu.

Polis Tanal ile birlikte TOMA'nın önüne oturanları kaldırmaya çalıştı. Bu sırada yaşanan arbedede Mahmut Tanal da arada kaldı. Tanal'ın yaşanan arbede sırasına çevik kuvvet polisine yumruk attığı görüldü. Mahmut Tanal yaşanan arbedede kafasından yaralanırken, saatinin ve gözlüğünün de kırıldığı görüldü. Olaylar sırasında BKM oyuncusu Emre Canpolat da polis tarafından gözaltına alındı.

Grubun TOMA'nın önünden alınması ardından da polis müdahalesi başladı. Dağılın uyarılarına uymayan göstericilere tazyikli su ile müdahale edildi. Göstericiler polise gaz bombası atarak karşılık verdi ve ara sokaklarda dağıldı. Göstericilerin ara sokaklardan çıkarak polise taş attığı da görüldü.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?