banner39

CHP'li vekiller grupta birbirine girdi

CHP'nin yenilikçi ve ulusalcı diye uzun zamandır ikiye bölünen vekilleri bu kez grup toplantısında tartıştı. İddiaya göre vekiller birbirlerinin üzerine yürüdü

Politika 09.04.2013, 17:33 09.04.2013, 17:58
CHP'li vekiller grupta birbirine girdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP Meclis grubunda ulusalcı-yenilikçi kavgası patlak verdi. CHP grubunun sabah yapılan basına kapalı bölümünde gergin dakikalar yaşandığı ortaya çıktı.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısından önce yapılan kapalı grup toplantısında, CHP'li vekiller arasında gergin anlar yaşandı.

Radikal'in haberine göre, CHP Parti Grubu'nun basına kapalı bölümünde Şevki Kulkuloğlu, Nur Serter, Dilek Akagün Yılmaz, partinin Anayasa için verdiği metinle ilgili tartışmaları gündeme getirdi.

Bu bölümde konuşan Kulkuloğlu, CHP'nin verdiği anayasa önerisindeki bazı ifadelerden rahatsız olduğunu belirtti.

Kulkuloğlu buna örnek olarak taslağın girişinde "Çatalhöyük'ten bu yana toprağı yoğurup, uygarlığı inşa eden, bin yıldır dostlukla yaşayan; Balkanlardan, Kafkaslardan, Orta Asya'dan, Mezopotamya'dan yollara düşen, Anadolu'da buluşan kadim uygarlıkların mirasçısı olan Türkiye Cumhuriyeti Ahalisi" cümlesini verdi. Kulkuloğlu, 'niye Göbeklitepe değil de Çatalhöyük?' diye sordu.

SEZGİN TANRIKULU'NA AJANLIK SUÇLAMASI

Kulkuloğlu, konuşması sırasında Ergenekon konusunda Sezgin Tanrıkulu'na yüklenince gerginlik başladı. Tanrıkulu'nun Ergenekon davasına müdahil olduğunu söyleyen Kulkuloğlu, 'Tanrıkulu CHP'nin SHP'leşmesi gerektiğini söylüyor. Ergenekon davasına müdahil oluyor. Bizim iki arkadaşımız bu davadan yargılanıyor. Bizim bu konudaki pozisyonumuz ne?' diye konuştu.

Eleştirileri yanıtlayan Sezgin Tanrıkulu, Ergenekon davasına 'Veli Küçük ve Kemal Kerinçsiz' gibi isimler yüzünden müdahil olduğunu söyledi. Tanrıkulu konuşurken Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, 'Sen ABD ajanısın, partiyi bölüyorsun' diye bağırdı. Bunun üzerine Veli Ağababa 'üslup sorunu var' dedi. Ancak karşılıklı atışmalar artınca 4-5 CHP'li Akagün'ün üstüne yürüdü. Gerginlik CHP'li vekillerin araya girmesiyle yatıştırıldı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?