banner15

CHP'liler başörtüsünü gün boyu tartışmış

CHP milletvekili Kamer Genç iddiaya göre AK Parti'li vekillerin TBMM'ye başörtüyle gelmesine tepki verilmemesini isteyen CHP'li Binnaz Toprak'a 'Sen de örtün Binnaz' dedi

CHP'liler başörtüsünü gün boyu tartışmış

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

TBMM'de dün tarihi bir gün yaşandı ve AK Partili kadın vekiller başörtüsüyle Meclis'e geldi.

Radikal Gazetesi'nden Oral Çalışlar bugün köşesinde CHP grup toplantısındaki ilginç bir detaya yer verdi.

İstanbul Milletvekili Profesör Dr. Binnaz Toprak, CHP Meclis grup toplantısında ciddi bir itirazda bulundu; bazı kadın milletvekillerinin başörtüsüyle Meclis’e girmelerinin engellenmesi isteğine karşı çıktı.

Kamer Genç de Toprak'ın bu itirazına karşı çıkarak 'Sen de örtün Binnaz' diye cevap verdi.

Toprak ise buna 'Sen ört o zaman' diye karşılık verdi.

AYGÜN: PARTİ SESSİZ KALMAMALI

Tepkili olan bir başka vekil de Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'dü. Aygün, "Laiklik karşıtı eylemlere parti sessiz kalmamalı. CHP laikliğe sahip mi çıkacak yoksa din karşıtı görünmeme adına cemaatlerle bile iyi geçinme siyaseti mi izleyecek? Eğer laikliği savunmayacaksak dükkanı kapatıp gidelim, kapıya kilit vuralım. 7 yaşındaki çocuğa çarşaflı öğretmenin ders vermesi laikliğin ölüm fermanıdır" dedi.

Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, "Bu bir özgürlük sorunu değil, yalan söyleniyor. Hanım arkadaşlar 2011'de Müslüman değil miydi?" diye sordu. Özkes de aynı yönde konuşma yaptı .

GÜLER: DÜKKANI KAPATIP GİDELİM

İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler , "Bu konu görmezden gelinemez. Bu konuda Genel Kurul'da Genel Başkan konuşmalı. AKP kamuda türban serbestisinin ardından buna Meclis'te meşruiyet arıyor. Oldu bittiye getirmek istiyor. Yanlış anlaşılır diye tartışmaktan vazgeçiyorsak dükkanı o zaman kapatalım. Seçmeni sahipsiz bırakamayız" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 18:21
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48