banner39

CHP'lilerden meşaleli protesto

İzmir'de toplanan CHP'liler, ellerinde meşaleler ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun posterleri ve ellerinde meşalelerle yürüyüş yaptı.

Politika 05.04.2012, 00:53 05.04.2012, 00:53
CHP'lilerden meşaleli protesto

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik düzenlenen iki ayrı operasyonla ilgili görülmeye başlanan davanın ikinci gününde Bayraklı'da toplanan Cumhuriyet Halk Partililer, meşaleli protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. İlki dün Bornova'da düzenlenen meşaleli yürüyüşlerin, dava boyunca sürdürüleceği öğrenildi.

Bayraklı ilçesi Mustafa Kemal Caddesi üzerinde akşam saatlerinde toplanan CHP'liler, ellerinde meşaleler ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun posterleriyle yürüyüşe geçti. Protestocular sık sık, "İzmir Aziz'dir Aziz kalacak", "Faşizme karşı omuz omuza", "Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek" sloganları atarak Hakan Ünal Parkı'na kadar yürüdü. Yürüyüşe, CHP İzmir Milletvekilleri Alaaddin Yüksel ve Mustafa Moroğlu ile Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'da katıldı.

Parkta toplanan partililere seslenen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bayraklı'yı AKP'nin kalesi yapmak isteyenler, bu davranışlarıyla bunu başaramayacak. 8 yıldır alamadıkları İzmir'i savcı, polis ve emniyet güçleriyle almak istiyorlar. Buna asla izin vermeyeceğiz. Bu yolda asla yılmayacağız." dedi.

Konuşmanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?