banner39

CHP'nin Diyarbakır İl Başkanı ezberi bozdu

CHP Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın, başlatılan çözüm sürecine destek verdi. Sayın, "Geleceğimizi de riske ederek her şeye hazırız." dedi.

Politika 12.04.2013, 16:56 12.04.2013, 17:44
CHP'nin Diyarbakır İl Başkanı ezberi bozdu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP üst yönetiminin Çözüm Süreci'ne karşı takındığı tavrın tam aksine partinin Diyarbakır İl Teşkilatı, "tam destek" açıklamasında bulundu. Diyarbakır İl Başkanı Sayın, Akil Adamlar'la yaptığı sohbette, çözümü desteklediğini söyledi.

Güneydoğu Akil İnsanlar Heyeti BDP ve AK Parti'den sonra CHP Diyarbakır İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Yılmaz Ensaroğlu başkanlığındaki heyeti kapıda karşılayan CHP Diyarbakır İl Başkanı Muzaffer Sayın, parti olarak barış karşıtı olmadıklarını ancak barıştan kardeşlikten yana olmayan bazı kesimlerin toplumda böyle bir algı oluşturduğunu kaydetti.

Sayın, " Biz CHP olarak insan hakları konusunda hassasız. Ancak bize karşı yanlış bir algı pompalanıyor bunu anlamış değiliz. Parti olarak ta 1989 yıllarında hazırlamış olduğumuz raporlar ortada. Medya ve bazı kuruluşlar CHP'yi barışa karşı gibi gösteriyor. Bu iş olmasın diye birileri tahrik etmeye çalışıyor. Biz barıştan yana bir partiyiz" diye konuştu.

Diyarbakır'da AK Parti, BDP ve diğer partilerle oturup konuşabileceklerini arzuladıklarını belirten Sayın, ancak dışlanmak istemediklerini dile getirdi. Üstü kapalı olarak PKK'nın yurt dışına çekilmesine de değinen Sayın, "Birileri terk edin diyor, o insanların yüzde 60'ı evine dönmek istiyor. Bu barış dili değil" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?