banner39

CHP'nin müftüsü: Kur'an dersine oy vermem

CHP'nin müftü kökenli vekili Özkes, Kur'an dersi yasasını kastederek 'Ben CHP'liyim. Din işlerini devlet işlerine alet edenlere kanmam. Bu yasaya oy vermem." dedi

Politika 02.04.2012, 13:39 02.04.2012, 13:45
CHP'nin müftüsü: Kur'an dersine oy vermem

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanunla ilgili ''mahalle baskısının şiddetle, hiddetle ve şuursuzca'' başladığını öne sürdü.

Özkes, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun daha Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanmadan mahalle baskısı başladığını iddia etti.

''4 4 4 ile ilgili mahalle baskısı şiddetle, hiddetle ve şuursuzca başladı'' diyen Özkes, bir gazetenin ve internet sitesinin, ''CHP'nin imamı Kur'an'a karşı'' diye haber yaparak, mahalle baskısı yaptığını söyledi. Türkiye'nin tehlikeli bir sürece girdiğini öne süren Özkes, Kur'an'a karşı gösterilmesinden dolayı uykularının kaçtığını belirtti.

Özkes, ''Yıllarını Kur'an hizmetine vermiş birisi, Kur'an'a karşıymış gibi hedef gösteriliyor. Daha yeni taze çıkmış bu yasa onaydan geçmeden ülkenin geldiği nokta bu. AKP'den önce de halkımız Müslüman'dı, AKP'den sonra da kıyamete kadar Müslüman kalacak. Bin 400 yıl önce Müslümanlar arasında fitne fesat nasıl çıkarıldıysa, bugün de Kur'an üzerinden fitne ve fesat çıkarılıyor'' diye konuştu.

Elektrik, su ve doğalgaza yapılan zamlar karşısında halkın perişan olduğunu savunan Özkes, Kur'an'ın, haksızlıkların üstünü örtmek için kullanıldığını ileri sürdü.

Özkes, kanunun 9. maddesi görüşülürken Genel Kurul'da olduğu ve oylama sırasında kulise çıktığı iddiasının da doğru olmadığını belirterek, ''Safra kesesi ameliyatı olduğum için Genel Kurul'a ağrı kesici ilaçlar alarak geldim. Oylamada bulunmama nedenim sağlık sorunumdur. Kaldı ki bu oylamaya katılmayan Başbakan da dahil 60 AKP'li milletvekili Kur'an'a karşı mıdır?'' dedi.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?